DTMP

Vytváření digitální technické mapy ve středních Čechách pokračuje

Vytváření digitální technické mapy (DTM) ve středních Čechách pokračuje, jednotně ukáže vedení všech sítí v regionu. Starostové se s ní seznámí na květnovém webináři (on-line semináři). Přístup k mapě budou mít i občané, kteří tak přímo zjistí možnosti připojení k vodovodu, plynu, datovým sítím a podobně.

Jde o jeden z nejrozsáhlejších projektů v regionu, bude stát 236 milionů korun. Většinu nákladů pokryje evropská dotace. DTM má kraj spolu s Prahou spustit letos na podzim, informoval dnes v tiskové zprávě mluvčí středočeského hejtmanství David Šíma.

Podle náměstka hejtmanky pro regionální rozvoj Jiřího Snížka (Piráti) se zhotovitel předběžně zavázal v termínu do konce dubna dokončit zhruba tři čtvrtiny objemu zakázky. „Zbývající část se bude realizovat v rámci stávající smlouvy formou objednávek. Také běží proces podepisování smluv s obcemi, které souhlasily s mapováním jejich infrastruktury,“ doplnil Snížek.

Soukromníkům i obcím DTM umožní lepší plánování i koordinaci investic. Podrobné seznámení pro starosty obcí a měst bude 11. května prostřednictvím webináře. DTM vzniknou ve všech krajích a nad nimi bude vytvořen informační systém Digitální mapy veřejné správy (IS DMVS) zajišťovaný Českým úřadem zeměměřickým a katastrálním (ČUZK).

red