Xella Trockenbau-Systeme Praha Obchodním partnerem Asociace dodavatelů montovaných domů

Od dubna letošního roku je Xella Trockenbau-Systeme Praha, dodavatel sádrovláknitých a cementovláknitých desek FERMACELL , oficiálním Obchodním partnerem Asociace dodavatelů montovaných domů. Statut Obchodní partner ADMD pro společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha schválila Výkonná rada ADMD na základě doporučení členských firem Asociace a na základě splnění vstupních kritérií ADMD.

Obchodní partner ADMD musí vyrábět materiály a technologie určené pro použití v montovaných domech na bázi dřeva, má sídlo, dceřinou společnost nebo zastoupení v České republice a déle jak 1 rok dodává materiál minimálně dvěma řádným členům Asociace.

Pro společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha přináší statut řadu výhod. Společnost bude mít k dispozici aktuální informace z dění v Asociaci, z Výkonné rady Asociace, informace o trhu dřevostaveb, o konferencích, školeních, případně zajímavých projektech z oboru dřevostaveb. Obchodní partner Asociace může využívat např. vystavovatelské slevy na veletrzích, partnerská společnost má navíc možnost informovat o svých produktech, novinkách, certifikacích, montážních postupech, výsledcích zkoušek a měřeních přímo konkrétní firmy z řad členů Asociace za podmínek stanovených Výkonnou radou ADMD.

Výrobce sádrovláknitých materiálů FERMACELL, společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha, se v oblasti spolupráce s výrobci montovaných staveb angažuje dlouhodobě. Zástupci firmy Xella Trockenbau-Systeme Praha se aktivně účastnili řady jednání, která připravovala podmínky pro vznik silné společné asociace výrobců montovaných domů.  A byla to také společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha, která v lednu 2006 zorganizovala v Olšanech u Brna významné setkání, kterého se zúčastnili členové dvou tehdejších profesních sdružení – Asociace dodavatelů montovaných domů a sdružení Dřevostavby-CZ. Společná jednání klíčových výrobců dřevostaveb tenkrát korunovala dohoda o statutu Asociace dodavatelů montovaných domů jako společné „zastřešující“ asociace.

Člen výkonné rady ADMD Oldřich Šebek ze společnosti Atrium, s.r.o. ocenil statut Obchodního partnera ADMD pro společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha: „Vzájemná spolupráce a podpora sektoru dřevostaveb je tím nejlepším důvodem pro partnerství naší Asociace a firmy Xella Trockenbau-Systeme Praha. Jsem rád, že se tak stalo a věřím, že společně uděláme vše pro další růst podílu dřevostaveb u nás.“

Zdroj: Xella Trockenbau-Systeme