Výrobky s certifikátem Cradle to Cradle bodují v programu LEED V4
Galerie(4)

Výrobky s certifikátem Cradle to Cradle bodují v programu LEED V4

Certifikační program Cradle to Cradle se začíná stále více prosazovat. Po očekávaném spuštění programu LEED v4 (koncem listopadu 2013) budou produkty s certifikátem Cradle to Cradle přinášet až 2 body navíc v oblasti Materials&Resources certifikačního systému LEED pro nové stavby.

V rámci LEED verze 4 budou produkty s certifikátem Cradle to Cradle zahrnuty do hlavního programu LEED, čímž přispějí k získání vyššího bodového ohodnocení v oblasti Materiály a zdroje. Verze 4 certifikačního programu byla schválena v červenci 2013 a bude spuštěna koncem listopadu.

Program LEED 2009 (verze 3) však bude otevřen pro registraci až do 1. června 2015. Projektové týmy se tak mohou registrovat buď v programu LEED v4, nebo do 1. června 2015 v programu LEED 2009. Po tomto datu bude otevřen již pouze LEED v4. 

Hlavním přínosem, který se týká certifikátu Cradle to Cradle v LEED v4 – Nové stavby, je vyšší bodové ohodnocení v oblasti Materiály a zdroje, Údaje o stavebních materiálech a jejich optimalizace – složení materiálů.  

Planibel Energy N – sklo s povlakem s protisluneční ochranou

Ve výše uvedené oblasti lze získat až 2 body. Dosažení vyššího bodového ohodnocení motivuje projektové týmy k volbě produktů, jejichž chemické složení je inventarizováno pomocí přijímané metodiky, a u nichž je potvrzeno minimální použití a produkce škodlivých látek.

Extra čiré sklo Planibel Clearvision s protisluneční ochranou

Plavená skla, skla s magnetronovým povlakem a interiérová dekorativní skla společnosti AGC jsou v současné době certifikována na stříbrné úrovni a přispívají tak k získání vyššího bodového ohodnocení.

Výrobky s certifikátem Cradle to CradleCM

Více informací o C2C certifikaci a hodnocení v LEED:
http://c2ccertified.org/news/article/leed_v4_includes_credits_for_cradle_to_cradle_certified

Environmentální odpovědnost AGC GlassEurope:
www.yourglass.com/agc-glass-europe/cz/cz/environmental_responsibility.html

–>–>