Poslání nebo povolání? Diskuze České komory architektů nabídne zajímavý pohled na profesi

Česká komora architektů pořádá v rámci oslav 30 let své činnosti diskuzi na téma “Architektura jako poslání". Uskuteční se v úterý 25. října od 13:00 hod. Účast je možná osobně i online.

Diskuzní setkání v rámci cyklu OTTA (Otevřený Think Tank Architektů) se bude architektuře jako povolání a poslání. Povolání je služba, kterou odvádíme a nabízíme na trhu práce. Investujeme do ní svůj čas, energii, dovednosti a znalosti. Za to obdržíme plat, nebo jiný typ příjmu. Kdy se ale stává z povolání poslání?

Diskutující se budou věnovat také fenoménu pro bono aktivit v architektuře a tomu, jak taková činnost může pomoci nastartovat kariéru nebo třeba obohatit profesní život etablovaným kolegům.

V diskuzi vedené Markétou Pražanovou se představí předseda ČKA Jan Kasl, 1. místopředseda Petr Lešek, Jana Kostelecká zabývající se popularizací architektury, Lukáš Janáč, zakladatel iniciativy Obnova21 na podporu lidem postiženým tornádem, Jiří Lev, česko-australský architekt, zakladatel humanitární organizace Architect Assist poskytující pomoc lidem zasaženým požáry a přírodními katastrofami, a Mirek Vodák, který byl letos nominovaný na cenu Architekt obci.

Diskuze je možné zúčastnit se osobně v sídle ČKA (Josefská 34/6, Praha 1) nebo online. Více informací na Facebooku.

red