Společnost Heluz i letos rekordně

Společnost Heluz i letos rekordně

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. potvrzuje růst českého stavebnictví a pokračuje v každoročním navýšení obratu. Po předloňském rekordním výsledku je ten za rok 2007 ještě o 250 miliónů vyšší. Společnost Heluz dosáhla obratu 1,35 miliardy korun.

„Budu se opakovat, ale je to nejlepší výsledek za téměř šestnáct let existence společnosti,“ říká obchodní ředitel Ing. Jan Krampl. Z celkového obratu jde na export 8 %. Firma, která vznikla v roce 1992 privatizací ve prospěch rodinných příslušníků původních majitelů z rodu Řehořů, zaujímá svou kapacitou produkce druhý největší podíl na českém cihlářském trhu.

V roce 2007 se v centrále v Dolním Bukovsku investovalo 5,5 miliónů korun do technického zhodnocení správní budovy. Cihelna v Hevlíně se zdokonalila nákupem brusky za 25 miliónů korun. V cihelně v Libochovicích na Litoměřicku byla loni spuštěna nová linka, která brousí tepelněizolační cihelné bloky. Podle obchodního ředitele Jana Krampla jde o první technologii svého druhu v České republice. Její zprovoznění společnost stálo 22 milionů korun.
Největší investicí je stavba nové cihelny v těsné blízkosti stávající v Hevlíně. Stavět se začalo loni a zkušební provoz by měl být spuštěn koncem letošního roku. Jde o investici ve výši 850 milionů korun.

V roce 2008 se plánují další investice v celkové výši 83 milionů korun. Největší bude do nového přepalovacího zařízení spalin v Hevlíně. Vloni se do něj investovalo 6 milionů, letos to bude 26 milionů na dostavbu.

Firma HELUZ má v Čechách ve třech lokalitách šest výrobních provozů. V Dolním Bukovsku u Českých Budějovic, kde je i centrála společnosti, je provozovna cihlářské výroby, provoz na výrobu stropních konstrukcí a výrobní provoz nosných roletových překladů. V další lokalitě v Hevlíně u Znojma je výrobní závod na kompletní cihlářský sortiment, hlavně prvky pro obvodové zdivo. Poslední lokalita, Libochovice v severních Čechách, má dvě výrobny. Jeden provoz výroby cihlářského sortimentu a druhý na výrobu keramických stropních panelů. Společnost vsadila na modernizaci a automatizaci provozů stejně jako na ekologii.

Dnes pracuje na všech provozech cca 320 zaměstnanců.

Firma vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, tzn. tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo, nosné, příčkové a akustické zdivo, cihly broušené, keramické stropy a překlady, stropní panely, nosné roletové překlady pro venkovní stínicí systémy, cihelné komíny, cihly a cihelné pásky Klinker.

Zdroj: Comunica