reSITE 2017: In/visible City

reSITE 2017: In/visible City

22. – 23. června 2017 se ve Foru Karlín v Praze uskuteční šestá mezinárodní konference reSITE pro architekty, urbanisty, členy městských samospráv, developery, investory a zástupce občanských iniciativ. reSITE 2017: In/visible City se zaměří na to, co není vidět, a přesto určuje podobu města. Co to přesně znamená? Fascinuje nás anatomie měst. To, jak se technická infrastruktura promítá do designu. Jak se projevují vitální systémy města v architektuře a městské krajině.

„Budeme se zabývat vším, co dělá město funkčním, co pohání ekonomiku a spotřebovává podstatnou část městských rozpočtů, ačkoli to není vidět – například rozvody vody nebo likvidace odpadu,“ zve na konferenci šéf reSITE Martin Barry. Ukážeme kvalitní městská prostranství, úchvatné budovy, příklady mezilidské spolupráce a procesů participace, které spoluutvářejí podobu měst budoucnosti. Představíme nejkvalitnější a oceněné projekty, zaměříme se na možné styčné body městské infrastruktury se soukromým developmentem, na zapojení občanů a chytrá řešení.

Jak docílit toho, aby byly technické a infrastrukturní stavby architektonicky hodnotné a ekonomicky přínosné? Jak v dnešní době plánovat a budovat infrastrukturu pro budoucnost našich rostoucích měst? Jak ji chytře, efektivně, ekonomicky, transparentně spravovat? Jaké jsou poslední inovace v této oblasti? Jaký je legislativní rámec a jakou roli hraje politika? Jak lze díky správně založené infrastruktuře snižovat emise skleníkových plynů a ovlivnit, jak příjemně se ve městě žije a podniká? Okolo těchto otázek připravujeme program, prozrazuje Osamu Okamura.

reSITE je zážitkovou konferencí, která posouvá limity v přemýšlení, ve vnímání investičních příležitostí a v městském plánování. reSITE představí praktické příklady, jak úspěšně řešit složité výzvy. Uskuteční se prezentace světově proslulých architektů, ekonomů a zástupců nejinovativnějších firem současnosti, workshopy, VIP eventy i párty.

Zvýhodněné registrace budou spuštěny na konci listopadu ve třech cenových hladinách pro profesionály, městské samosprávy a neziskovky a studenty.

Takový byl reSITE 2016:

Předběžné registrace: http://resite.cz/cs/conference/

Sledujte novinky na facebooku: https://www.facebook.com/events/1333435403355419/
Spojte se s námi na twitteru @resite_ a použijte hashtag #reSITE2017 #InvisibleCity

reSITE Conference © Tomas Princ

ZDROJ: PR článek společnosti reSITE

RubrikyUdálosti