Nová vzorkovna VELUX v Praze: Přímý kontakt s výrobky usnadní výběr a potěší oko
Galerie(2)

Nová vzorkovna VELUX v Praze: Přímý kontakt s výrobky usnadní výběr a potěší oko

Prohlédnout si výrobky nabízející řešení pro podkrovní prostory a důkladně se s nimi seznámit je nyní možné v nově otevřené pražské vzorkovně společnosti VELUX. Jedná se již o druhou vzorkovnu dánského výrobce střešních oken, první z nich mohou zákazníci navštívit v Brně. Moderní prostor nové vzorkovny nabízí možnost blíže poznat celou škálu výrobků VELUX. Zájemci si zde mohou vše osahat a na vlastní kůži vyzkoušet, jak jednotlivé výrobky fungují.

Na místě je také připraven tým zkušených odborníků, kteří dokážou poradit každému zákazníkovi přímo na míru. Společnost VELUX navíc v těchto dnech spustila nové webové stránky, které jsou uživatelsky velmi příjemné a nabízí všechny informace přehledně na jednom místě.

Nová vzorkovna se nachází v TETRIS Office Building v Praze 4 a navštívit ji lze každý všední den od 9 do 18 hodin. Interiér vzorkovny, jejíž výstavní plocha činí 80 m2, je přizpůsoben tak, aby byl příjemnou odpočinkovou zónou. Je laděn převážně do přírodních materiálů citlivě zkombinovaných s moderním přiznaným betonem. Prostor je ze tří stran prosklený, proto je zde dostatek přirozeného denního světla, což je ostatně hlavní myšlenka společnosti VELUX jako takové.

Vzdušná a prosvětlená vzorkovna je tak ideálním místem, kde si může jakýkoli zájemce v klidu a za pomoci odborníků z oboru prohlédnout a vyzkoušet výrobky společnosti VELUX včetně těch nejnovějších. Ve výstavním prostoru jsou proto nainstalovány všechny produktové řady střešních oken Nové generace, doplněné o různé typy a designy vnitřních i venkovních rolet a žaluzií, unikátní střešní balkon GDL nebo světlovod umístěný ve speciální „tmavé komoře“.  

„Součástí vzorkovny je i názorná prezentace fungování světlovodu uvnitř rodinných domů či bytů. Návštěvníci si mohou v uzavřené místnůstce vyzkoušet, že i do prostoru bez oken je možné přivést pomocí světlovodů denní světlo. Při odchodu z této prezentace mají mnozí tendenci vypnout světlo vypínačem – prostor je tak krásně osvětlen, že se domnívají, že se jedná o elektrické osvětlení,“ popisuje další specialitu vzorkovny Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX.

Pražská vzorkovna není jedinou novinkou, společnost VELUX představila také zcela nové webové stránky, které získaly vzdušný, minimalistický vzhled podpořený velkoformátovými fotografiemi. Mezi přednosti nové podoby webu www.velux.cz patří jednoduché menu, které umožňuje intuitivní ovládání, a responzivní design, díky němuž je obsah stránek pohodlně dostupný i na všech mobilních zařízeních.     

Webové stránky obsahují kompletní informace o sortimentu společnosti VELUX doplněné produktovými fotografiemi či videy, rady a tipy, jak vybrat nejvhodnější řešení pro konkrétní interiér či kontakty na prodejce a montážníky. Sekce věnovaná referenčním stavbám pak zahrnuje modelová řešení pro jednotlivé místnosti, kde se zájemci mohou nechat inspirovat.

Zajímavostí vzorkovny je „černá komora“, kde si návštěvníci mohou sami vyzkoušet, jak je možné přivést denní světlo i do místností, kam nelze umístit střešní ani klasická okna.

Zajímavostí vzorkovny je „černá komora“, kde si návštěvníci mohou sami vyzkoušet, jak je možné přivést denní světlo i do místností, kam nelze umístit střešní ani klasická okna.

Více informací najdete na www.velux.cz.