Mezinárodní holding se rozrostl

Mezinárodní holding se rozrostl

Mezinárodní holding LEIER potvrdil koupí značky Durisol v polovině ledna 2010 svou pevnou pozici na stavebním trhu střední a východní Evropy. Po otevření první slovenské cihelny Leier na východě Slovenska v září 2009 následuje akvizice dvou výrobních závodů Durisol v Rakousku (Achau, Mautern) a jednoho závodu v Bratislavě.

Společnost Durisol Werke a ochrannou známku Durisol® odkoupil Leier Baustoffe-Holding GmbH od soukromé nadace Dipl. Ing. Fritze Hatscheka, jednoho z nejvýznamnějších představitelů rakouského stavebnictví. Majiteli firmy Durisol Werke velmi záleželo na tom, aby ve světě uznávaná značka přešla do opravdu spolehlivých rukou, a v osobě pana Michaela Leiera našel silného partnera pro další rozvoj této společnosti.

Skupina LEIER s těžiskovým zaměřením na evropský stavební trh tímto sloučením získává do svého portfolia inovativní produkty značky Durisol a může tak využít synergického efektu na již zavedených trzích obou známých značek.

Durisol je v sektoru protihlukových stěn u cest a železnic jednou z vedoucích společností na rakouském, severoamerickém a slovenském trhu a dlouhodobě si udržuje svoje významné postavení v bytové výstavbě včetně neustále se rozšiřující výstavby nízkoenergetických domů.

Skupina sází na know-how značky Durisol a ráda by dále rozvíjela svoji dosavadní pozici na trhu. Potenciál vidí i v prodeji licencí. Vedle dosud existujících licenčních partnerů v Rusku, na Ukrajině, v Pobaltí, Itálii, Velké Británii, České republice a v Maďarsku plánuje rozšiřovat svoje působení i v dalších zemích.

Integrací značky Durisol do skupiny předpokládá LEIER zvýšení svého čistého konsolidovaného obratu v roce v 2010 na částku 175 milionů eur.

Zdroj: LEIER