KORASMART 1400 = čerstvý předehřátý vzduch bez prachu a pylů
Galerie(7)

KORASMART 1400 = čerstvý předehřátý vzduch bez prachu a pylů

Bez větrání se neobejde žádný interiér. Výměna vzduchu je potřebná nejen ze zdravotního hlediska, ale napomáhá také udržovat v místnosti  vhodné klima. Otevřít okno dokořán ale mnohdy není nejlepší cestou. Otevřením oken, i když krátkým a intenzivním, přicházíme o drahocenné teplo. Navíc v průmyslových oblastech to často není ani možné kvůli smogu. V jarních měsících zas alergiky trápí agresivní pyly.

Jednoduché a přitom efektivní řešení je přitom na dosah. Lokální větrací jednotka s rekuperací KORASMART 1400, jež umožňuje s vysokou účinností zpětně získávat teplo z odváděného vzduchu z místnosti, je tou pravou volbou.

KORASMART 1400, který nově na trh uvedla společnost KORADO, je vybaven volitelným systémem filtrů. Jednotku lze naprogramovat i dálkově řídit, takže je využitelná i v systému tzv. inteligentních domů. Pro její provoz není nutné instalovat rozvody vzduchu a lze s ní řešit větrání jen ve vybraných prostorech.

Při rekuperaci vzduchu je znečištěný vzduch z místnosti rekuperační jednotkou odváděn ven. Rekuperační jednotka přitom zachycuje teplo odváděného vzduchu a ve výměníku ho předává čerstvému nasátému vzduchu, který vpouští do místnosti. Interiér se tak zbytečně neochlazuje a využívá se zde již jednou získané teplo.

Decentralizovaně, bez rozvodu vzduchu a s vysokou účinností rekuperace

KORASMART 1400 představuje stavebně jednoduchý a přitom efektivní způsob přívodu čerstvého vzduchu i při zavřeném okně. Jednotkou lze vybavit jakýkoliv prostor a to bez nutnosti instalace rozvodu vzduchu. Jedná se o takzvané decentralizované řešení. Jednotky lze instalovat do domu postupně podle finančních možností. Je tedy ideálním řešením nejen pro novostavby, ale i rekonstrukce.

Jednotka KORASMART 1400 zaujme energeticky úsporným řízeným větráním umožňujícím nastavit maximální požadovanou vlhkost a teplotu. Její rekuperační schopnost dosahuje účinnosti až 73 %, což znamená, že zpětně dokáže využít až 73 % tepla z odpadního vzduchu pro předehřátí vzduchu čerstvého; patří proto k vysoce účinným. Významně tak pomáhá snížit náklady na vytápění. Větrací výkon lze volit v 10 stupních, čerstvý vzduch přitom do místnosti proudí bočními otvory v jednotce, takže nevzniká průvan. Samotná jednotka je vybavena podsvíceným LCD displejem a dálkovým ovladačem, který usnadňuje ovládání jednotky.  

Tiše a bez pylů

KORASMART 1400 je na přívodu vzduchu vybaven jemným pylovým filtrem, na odvodu pak filtrem hrubým prachovým. Použitím těchto nebo speciálních filtrů s aktivním uhlím, jenž se stará o filtraci škodlivých látek a pachů, získáváme pomocníka při řešení problémů lidí trpících alergiemi na pyly nebo respiračními chorobami.

Jelikož chod jednotky je velmi tichý a navíc dokáže výrazně utlumit hluk pronikající zvenčí, hodí se do obývacího pokoje i do ložnice. KORASMART 1400 lze automaticky naprogramovat na požadovanou teplotu a vlhkost vzduchu v interiéru.

Jednoduchá montáž

Vlastní montáž KORASMART 1400 je rychlá a snadná. Pro instalaci jednotky stačí vyvrtat skrz vnější stěnu otvor o průměru 120 mm. Do tohoto otvoru se vsune trubka, jež je součástí balení, utěsní se a z vnější strany se připevní krycí mřížka. Z druhé strany se pak již jen namontuje vlastní jednotka, která může být jak na omítce, tak částečně zapuštěna do zdi. Díky svým rozměrům (šířka 490 x výška 467 mm x hloubka 178) a jednoduchému svěžímu designu tak zapadne takřka do jakéhokoli interiéru.

Více informací naleznete na www.korado.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO, a.s.