Konference reSITE 2017: In/visible City

Konference reSITE 2017: In/visible City

reSITE 2017 se zaměří na to, co není vidět, a přesto určuje podobu města. Co to přesně znamená? Fascinuje nás anatomie měst. To, jak se infrastruktura promítá do designu. Jak se projevují vitální systémy města v architektuře a městské krajině. 

Budeme se zabývat vším, co dělá město funkčním, co pohání ekonomiku a spotřebovává podstatnou část městských rozpočtů, ačkoli to není vidět na povrchu – například technické infrastruktury, jako voda. Ukážeme kvalitní městská prostranství, úchvatné budovy, mezilidské sítě a procesy participace, které spoluutvářejí podobu měst budoucnosti. Představíme nejkvalitnější a oceněné projekty, zaměříme se na styčné body infrastruktur se soukromým developmentem, na zapojení občanů a chytrá řešení.

reSITE zve inspirující a inovativní architekty dneška, krajinné architekty, urbanisty, starosty a iniciativní tvůrce měst. V Praze se podělí o fascinující myšlenky, posunou limity přemýšlení o městech a představí praktické příklady, jak úspěšně řešit složité výzvy. Na reSITE najdete nové příležitosti, nová partnerství a poznáte cesty, jak udělat naše města lepšími.

Konference se uskuteční 22-23 června ve Foru Karlín v Praze.
Zvýhodněné registrace budou spuštěny v průběhu listopadu.

Zdroj: reSITE

Foto: Dorota Velek

RubrikyUdálosti