Equitone: řešení problémů s grafitti
Galerie(9)

Equitone: řešení problémů s grafitti

Vláknocementový fasádní obklad Equitone se díky spojení estetiky a funkčnosti uplatňuje především na budovách s přidanou architektonickou hodnotou. Ty přirozeně poutají pozornost nejen kolemjdoucích, ale i vandalů. Před znehodnocením reprezentativní fasádu spolehlivě ochrání speciální prefabrikovaná antigraffiti úprava.

Velkoformátové vláknocementové fasádní desky Equitone svým vzhledem zdatně sekundují architektům při návrhu moderních konceptů a díky tradici materiálu se uplatní i v historických centrech měst. Všechny modely obkladu Equitone se vyznačují vysokou odolností vůči mechanickému poškození, povětrnostním podmínkám i degradujícím účinkům UV záření. Jediné významné ohrožení reprezentativního vzhledu fasády tak představuje lidská činnost.

Equitone [pictura] propůjčuje fasádě díky svému hladkému a matnému povrchu atraktivní a moderní vzhled. Dodává se ve 20 barevných provedeních. Standardně se vyrábí s prefabrikovanou antigraffiti úpravou.

Řešení existuje

Na fasádách bez speciální povrchové úpravy je odstraňování grafitti nejen finančně náročné, ale při neodborné manipulaci hrozí i nenávratné poškození fasády. Výrobce materiálu Equitone proto doporučuje použít k opláštění budov na frekventovaných ulicích obklad se speciální antigraffiti úpravou, která je aplikována již v procesu výroby. Díky této úpravě je minimalizována povrchová pórovitost materiálu. Lze ji aplikovat na obkladové desky Equitone Pictura a Natura. Výhodou je, že životnost této povrchové úpravy je totožná se životností materiálu a nevyžaduje si dodatečnou obnovu a údržbu. V případě znečištění stačí poškozené místo jednoduše očistit roztokem na bázi alkoholu nebo speciálním antigraffiti přípravkem.


Equitone [natura] se prezentuje jasně viditelnou strukturou vláken na matném hladkém povrchu. V nabídce je ve 42 barevných odstínech. Lze na něj aplikovat speciální prefabrikovanou antigraffiti povrchovou úpravu – [natura PRO].

www.equitone.cz