Sládeček Dům v Lubné foto TOAST Studio Libor Stavjaník a

Dialogy v KRUHU: Cyklus přednášek představí významné architekty

Ve svém 21.cyklu přednášek se spolek KRUH zaměří na dialogy. V jarní a podzimní části představí 14 významných hostů z Čech i zahraničí.

Letos je mezi hosty přizván například švýcarský historik architektury Philip Ursprung, indicko-španělská architektka Anupamu Kundoo nebo profesor a historik architektury Rostislav Švácha. První přednáška cyklu bude vysílána na facebookových stránkách spolku KRUH ve čtvrtek 4. března od 19.30 hod.

Zahajující přednáška otevře dialog jednoho z nejvýznamnějších českých historiků architektury Rostislava Šváchy a svébytného architekta Svatopluka Sládečka, který tvoří převážně ve Zlínském kraji a jehož stavby se nazývají tzv. figurkativní architekturou. Jejich vzájemný rozhovor na téma Chronická neoblíbenost architektury a její příčiny se zaměří na neoblíbenost moderní architektury, na smysl architektury a její srozumitelnost v současné době. Večer bude doprovázen ukázkami vybraných staveb nejen Svatopluka Sládečka.

V dalších jarních večerech představí spolek KRUH například dialog mezi architektem Markem Štěpánem a římskokatolickým knězem P. Petrem Okapalem, v květnovém večeru poté rozhovor mezi historikem architektury Philipem Ursprungem a konceptuální umělkyní a profesorkou základních principů designu, umění a architektury na ETH Curych Karin Sander, nebo se v červnovém dialogu nad klimatickými změnami a jejími dopady na architekturu potkají indicko-španělská architektka Anupama Kundoo a profesor environmentální technologie Matthias Schuler.

DIALOGY fb post 1200x628 1
DIALOGY | Zdroj: KRUH
Jarní část cyklu DIALOGY
Čt 4.3. 19:30, Rostislav Švácha a Svatopluk Sládeček
Čt 25.3., 19:30, Marek Štěpán a P. Petr Okapal
Čt 6. 5. 19.30, Philip Ursprung/CH a Karin Sander/DE
Čt 3.6. 19.30, Anupama Kundoo /ES/IND a Matthias Schuler/DE

Přednášky jsou připravované v souladu s mimořádnými a ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR. Program může být změněn podle aktuálních nařízení vlády ČR či zahraničních vlád a jejich opatření.

KRUH v loňském roce oslavil 20 let existence a na kontě má přes 270 zorganizovaných přednášek s řadou inspirativních témat a osobností věnujících se architektuře a příbuzným tématům. Více informací k cyklu přednášek najdete zde.

TEXT: red
ZDROJ: spolek KRUH