CPI Group mění vlastnickou strukturu

Na poslední valné hromadě developerské a investiční společnosti Czech Property Investments (CPI Group) byl zvolen předsedou dozorčí rady Alain Charbit, který představuje novou skupinu akcionářů. Po splnění všech podmínek transakce získají soukromé investorské rodiny Charbit a Joory z Velké Británie poloviční balík akcií od dosavadního většinového akcionáře, společnosti Gandalf.

Změna vlastnické struktury Czech Property Investments je důležitým krokem k jejímu dalšímu růstu a posílení pozice na domácím trhu. Noví, kapitálově silní akcionáři umožní společnosti zachovat soukromý charakter, což poskytuje několik významných komparativních výhod. „Soukromý charakter společnosti umožňuje flexibilní a rychlé rozhodování, což je v oblasti investic a developmentu velká výhoda,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva CPI Group Zdeněk Havelka.

Společné partnerství českých a britských akcionářů zaručuje rozmach společnosti v oblasti investic a developmentu, ale také expanzi jejích aktivit do regionů. Připravované projekty CPI Group rozšiřují dosavadní segmenty působnosti o logistická a průmyslová centra a nové aktivity v oblasti retail.

Svou činnost rozšiřuje CPI Group také do jednotlivých krajů ČR. Mezi aktuální mimopražské projekty společnosti patří např. výstavba polyfunkčního komplexu CPI City Center v Ústí nad Labem a příprava dalších v Olomouci a v Hradci Králové. V současné době probíhají studie využitelnost tzv. brownfieldů, které CPI Group vlastní v Pardubicích (bývala Prokopka), ve Velkém Meziříčí (areál Svitu) a v Brně (Zbrojovka). Regionální záležitostí jsou také obchodní zóny pod společným názvem CPI Retail Park. Prvním z nich je právě budovaný Retail Park Třinec, který v příštím roce následují Vyškov, Český Těšín a Prostějov. CPI Group plánuje rozšířit také portfolio hotelových objektů o tři a čtyřhvězdičkové hotely v krajských městech. 

Mezi nejvýraznější aktuální pražské projekty patří výstavba nákupní Galerie Fénix a čtyřhvězdičkového Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech, příprava rozsáhlého polyfunkčního komplexu Business & Office Park Klíčov a několik rezidenčních projektů v centru i na okraji Prahy.

Současná hodnota aktiv skupiny CPI Group dosahuje 16 miliard korun.

Více informací o společnosti a projektech najdete na www.cpi.cz.

Zdroj: CPI Group