Baumit vybral nejhezčí evropskou fasádu!
Galerie(3)

Baumit vybral nejhezčí evropskou fasádu!

Na slavnostním galavečeru ve vídeňském Muzue užitých umění  (MAK Wien) byly 12.června vyhlášeny výsledky 1. Ročníku mezinárodní soutěže LifeChallenge 66. Odborná porota se jednohlasně shodla na abolutním vítězi – bytovém domě "Vallecas47" architektonického ateliéru Untercio v Madridu, Španělsko.

Vítězové pěti kategorií soutěže byli představeni a oceněni během slavnostního galavečera ve Vídni. Jednotlivé země zastupovaly Baumit týmy a dále architekti, investoři a zpracovatelé nominovaných objektů. Úvodní i závěrečné slovo patřilo Mag. Robertovi Schmidovi, majiteli koncernu Baumit, který je také „otcem“ myšlenky této mezinárodní obdoby soutěže Fasáda roku.

První evropská soutěž o nejkrásnější fasádu
Značka Baumit působí v současné době ve více než 30 zemích Evropy. Již delší dobu se uvažovalo, jak v těchto zemích zpřístupnit široké veřejnosti široké know-how a zkušenosti z oblasti ztvárnění fasád. Soutěž Fasáda roku má svou tradici v České republice, ale probíhá už několik let i v Polsku a na Slovensku. Myšlenka této soutěže byla přenesená do konceptu mezinárodní soutěže Baumit LifeChallenge 66, která byla v tomto roce vyhlášena prvním ročníkem.

Proč LifeChallenge „66“?
Dvě třetiny, resp. 66 % fasádních ploch běžných staveb nabízí možnosti architektonického ztvárnění pomocí nejrůznějších produktů, ať to jsou probarvené fasádní omítky, tepelněizolační systémy nebo speciální sanační  systémy na historických budovách. Cílem soutěže LifeChallenge 66 je ukázat kreativní potenciál, který v sobě skrývá použití omítek, struktur, barev a jejich kombinace s jinými materiály.    

Neuvěřitelných 237 přihlášených objektů z 21 zemí – 30 finalistů
Do konce února bylo v pěti soutěžních kategoriích – rodinný dům, bytový dům, nebytový objekt, tepelná sanace a historická rekonstrukce – přihlášeno celkem 237 staveb z 21 zemí, ve kterých společnost Baumit působí.

Odborná porota, složená z architektů, nominovaných jednotlivými zeměmi, pak na základě online bodovacího systému vybrala 30 objektů ze 13 zemí, které postoupily do finále LifeChallengeAward, Vítězi jednotlivých kategorií se staly:

Kategorie rodinný dům:
ŠPANĚLSKO, Casa Galgo        

Kategorie bytový dům:
ŠPANĚLSKO, Vallecas 47, Social housing in Madrid     

Kategorie nebytový objekt:
RUMUNSKO, Privo Hotel         

Kategorie tepelná sanace
ŘECKO, Patras studios        

Kategorie historická renovace
SLOVENSKO, Kulturpark Košice    

Baumit Česká republika v mezinárodní soutěži
Za Baumit CZ bojovalo v soutěži LifeChallenge 66 20 přihlášených objektů, z nichž 3 postoupily do finále – Novostavba bytového domu AUGUSTUS, Praha 10, Rezidence LibeRest, Liberec a novostavba rodinných domů VILY BUBENEČ z Prahy 6.

V rámci mezinárodní soutěže bylo vyhlášeno i veřejné hlasování prostřednictvím internetu. Z českých zástupců se nejlépe umístily:
Rodinný dům Nad Rybníkem, Zahrádky u České Lípy
Vila AUGUSTUS, Praha 10
Hotel Antonie, Frýdlant v Čechách
Rodinný dům Brno – Černá Pole
Rezidence Stallburg.

Více o soutěži a vítězích najdete na stránkách soutěže „challenge.baumit.com“, fota vítězů LifeChallenge 66 pak v přehledu

Absolutním vítězem LifeChallenge 66
se stal bytový dům Vallecas 47, Social housing in Madrid, ŠPANĚLSKO.