Budoucnost architektury ve 100 budovách

Budoucnost architektury ve 100 budovách

Architektura stojí v době neomezených možností před náročnými otázkami – lidé čekají od staveb nemožné: Papírový stan. Budova, jež pohlcuje smog. Výzkumná laboratoř pohybující se na sněhu… V  knize Marca Kushnera Budoucnost architektury ve 100 budovách najdete nejen nejnovější stavby současnosti, ale i budoucnosti.

Chceme stavby, které nám pomohou ochránit životní prostředí; stavby, jež nás potěší a zároveň nám budou k užitku; stavby spojující nové technologie a recyklované materiály. Autor knihy – architekt Marc Kushner – ve své přednášce v rámci konference TED řekl: „Architektura není jen matematika a územní plánování. Týká se i niterných, emocionálních spojení, která cítíme k místům, ve kterých se nacházíme.“

Kniha Budoucnost architektury ve 100 budovách vychází v nakladatelství NOXI v sérii TED knihy. Jak už název napovídá, tyto knihy navazují na známé přednášky TED. Přednášku „Why the buildings of the future will be shaped by… you“, která inspirovala vznik knihy Budoucnost architektury ve 100 budovách, najdete zde.