Jak se promění kanceláře? Dozvíte se v novém vydání ASB

Zdroj: Perspektiv, foto: Artspeak Studio

Hlavním tématem aktuálního čísla časopisu ASB jsou kanceláře a administrativní budovy. Těšit se můžete hned na dva velké rozhovory s inspirativními osobnostmi ze světa architektury a designu.

Jak se vyvíjí kancelářský trh? V rubrice Fokus se věnujeme změnám v tomto sektoru i významným plánovaným projektům v článku: Pohyb na kancelářském trhu teprve nastane.

Jak budou vypadat kanceláře budoucnosti?

Zkušení architekti i zástupce developera se v anketě zamýšlejí nad tím, jak budou vypadat kanceláře po pandemii. Oslovili jsme rovněž architekta Ivo Koukola, který vedl realizaci velkých investičních projektů administrativních budov jako jsou například centrála NHQ ČSOB v Praze Radlicích od architekta Josefa Pleskota nebo probíhající výstavbu regionální centrály ČSOB v Hradci Králové od Projektil architekti a Roman Brychta architekti. Zeptali jsme se ho, jak se promění administrativní budovy.

Architekt Martin Stára, studio Perspektiv | Zdroj: foto: Mojmír Bureš, Artspeak Studio

Rozhovor: Martin Stára

O transformaci kanceláří jsme si povídali v hlavním rozhovoru čísla s architektem Martinem Stárou ze studia Perspektiv, které za realizaci svých projektů obdrželo v posledních letech řadu zahraničních ocenění jako například German Design Award 2020, nominace na Frame Awards 2020 nebo vítěz BigSEE Interior Design Award 2020 a další.

Nové realizace i připravované projekty

V Plané u Českých Budějovic se začíná stavět nejvyšší administrativní dřevostavba v České republice, budoucí sídlo firem GoPay a TERMS, od ateliéru Perspektiv. V Hradci Králové se letos dostaví nová zelená regionální centrála ČSOB od Projektil architekti a Roman Brychta architekti. V časopise ASB se dozvíte, jak je budova navržena a jak kultivuje rovněž své okolí.

Rekonstrukce kancelářského komplexu SHIFT, Paříž | Zdroj: foto: Boegly Grazia, L’Autre Image

Nechybějí příklady dokončených realizací: rekonstrukce kancelářského objektu SHIFT v Paříži od ateliéru Arte Charpentier Architectes, dále administrativní komplex Rustonka v pražském Karlíně nebo vloni dokončená budova Churchill II. od ateliéru Jakub Cigler Architekti.

Inspirativním projektem je sídlo firmy Meama, jedničky gruzínského obchodu s kávou. Návrh od ateliéru Khmaladze Architects už stihl získat ocenění ArchDaily & Strelka Award 2019 v kategorii industriálních staveb.

Abychom vás pracovními prostory příliš nevyčerpali, vydáme se v novém čísle ASB na prohlídku revitalizované pražské náplavky, jejíž proměna získala řadu ocenění u nás i v zahraničí. Delší výlet nás pak čeká na vrchol slovenské Malé Poľany za skrytým prostorem pro přibývající návštěvníky. V rubrice Materiály, konstrukce nahlédneme také na unikátní fasádu nového mrakodrapu na Manhattanu, který se právě dokončuje.

Akustické panely, autor: Lappa studio | Zdroj: foto: Flusser

Design: Rozhovor se studiem Lappa

V rozhovoru s Annou Leschingerovou a Lenkou Preussovou se pokocháme jejich designovou lahůdkou, která získala nominaci na Czech Grand Design – panely, které zlepšují akustiku v místnosti a mohou sloužit rovněž jako ambientní osvětlení interiéru.

Aktuality

V novém vydání vám přinášíme přehled vybraných nominací na Ceny Czech Grand Design za rok 2020. V rubrice Knihy, výstavy najdete výběr inspirativních titulů a událostí, které stojí za přečtení nebo sledování.

Pro objednání tohoto čísla nás kontaktujte na e-mail: distrib@jagamedia.cz
Zvýhodněné předplatné ročního vydání časopisu s dárkem můžete získat zde.

Jolana Říhová
RubrikyAktuálně