Fortune znovu uznává CEMEX jako společnost, která mění svět

Fortune

Americký časopis FORTUNE již potřetí zahrnul společnost CEMEX do svého seznamu firem, které se snaží pomáhat naší planetě a jejichž obchodní aktivity mají pozitivní společenský dopad.

Společnost CEMEX oznámila, že byla znovu zařazena do seznamu „FORTUNE 2020 – Change the World“, který upozorňuje na společnosti po celém světě, jejichž aktivity v rámci obchodních strategií mají kladný společenský dopad. Společnosti CEMEX se tohoto vyznamenání dostalo již potřetí; v seznamu „FORTUNE – Change the World“ byla uvedena již v letech 2015 a 2017.

FORTUNE ocenil úsilí společnosti CEMEX v oblasti společenského dopadu jejích obchodních modelů. Jednou z iniciativ, které si zasloužily uznání, byl rychlý vývoj řešení v reakci na současné výzvy spojené s pandemií nemoci COVID-19.

Společnost CEMEX, ve spolupráci s Mexickým institutem sociálního zabezpečení a v koordinaci s více než dvaceti mexickými partnery z různých oborů, postavila mobilní nemocnice z vysoce trvanlivých prefabrikovaných antibakteriálních modulů, a to v rekordním čase dvou týdnů na jedno zdravotnické zařízení. Kromě Mexika podnikne společnost CEMEX podobné kroky i v dalších zemích, v nichž má své provozy, aby i nadále pozitivně přispívala k řešení celosvětových výzev.

„Jsme opět velice poctěni uznáním, kterým FORTUNE ocenil naše úsilí o zlepšení prosperity a kvality života obyvatelstva,“ uvedl Fernando A. González, generální ředitel společnosti CEMEX. „V souladu s naším cílem budování lepší budoucnosti a ve spolupráci se všemi zainteresovanými subjekty se snažíme vyvíjet inovativní řešení a prosazovat udržitelnou a odolnou budoucnost.“

FORTUNE každoročně vyhledává firmy, které dosáhly výrazného společenského dopadu. Úvodní nominace a posouzení kandidátů provádí ve spolupráci s iniciativou Shared Value Initiative, globální platformou pro organizace, které hledají podnikatelská řešení společenských výzev. Tým žurnalistů magazínu FORTUNE poté posuzuje každého z kandidátů zvlášť. Výsledný seznam pak vybírají a řadí editoři FORTUNE na základě těchto zpráv a analýz.

Cílem každoročního seznamu „FORTUNE – Change the World“ je ukázat sílu kapitalismu v úsilí o zlepšení životních podmínek lidí tím, že vyzdvihne společnosti, které svými ziskovými strategiemi a činnostmi dosáhly výrazného společenského či ekologického dopadu. FORTUNE bere při posuzování v úvahu čtyři kritéria: Měřitelný společenský dopad, Obchodní výsledky, Míra inovace a Podniková integrace.

Další informace o seznamu „Fortune 2020 Změňme svět“ jsou uvedeny na následujících webových stránkách:
https://fortune.com/change-the-world/https://fortune.com/2020/09/21/covid-19-what-it-will-take-to-beat-coronavirus-pandemic-change-theworld/

RubrikyAktuálně