bořislavka centrum kkcg

Bořislavka Centrum získalo ocenění Best of Realty 2021 za udržitelnost

Bořislavka Centrum na Evropské ulici v Praze 6 získalo letošní cenu Best of Realty – Nejlepší z realit za udržitelnost. Komplex zvítězil také v kategorii nových administrativních center.

Bořislavka Centrum je projektem, který ctí zásady udržitelnosti a má významný přesah do svého okolí, konstatovala výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy Simona Kalvoda, členka odborné poroty 23. ročníku soutěže, která cenu Environmentální projekt roku Best of Realty 2021 vyhlašovala.

„Z hlediska udržitelnosti je budova nositelem certifikace LEED Gold, které dosáhla díky inovativním technologickým řešením, jako je například rekuperace vzduchu, inteligentně řízené osvětlení, zelené střechy či dobíječky na elektromobily, “ dodala Simona Kalvoda. Bořislavka Centrum tvoří čtyři nepravidelné skleněné krystaly.

V celém komplexu byly instalovány nejmodernější technologie, které umožňují budově ctít zásady udržitelnosti. Využívá se například dešťová voda, střechy jsou osázené zelení, zavedena je rekuperace energie z výtahů a instalován byl také výměník tepla.

Autorem architektonického návrhu je kancelář Aulík Fišer architekti. Projekt, jehož investorem byla skupina KKCG, zahrnuje kanceláře (cca 30 tisíc metrů čtverečních), na zhruba 10 tisících m2 jsou obchody. Součástí je též veřejný prostor doplněný řadou uměleckých děl, ale i zelení a vodními plochami.

Stavba v hodnotě více než 3,5 miliardy korun trvala tři roky. V komplexu se nachází více jak 30 000 m2 kanceláří, více než 60 retailových jednotek bude využívat cca 10 000 m2obchodní plochy. K dispozici je také 580 parkovacích míst v podzemí, kde jsou samozřejmostí elektrické nabíjecí stanice. Pro kancelářské nájemce je k dispozici kolárna včetně hygienického zázemí. Centrum loni získalo ocenění Best International Office Development 2019/2020 udělované v rámci soutěže International Property Awards.

red