Kingspan Izolace – Izolace, které chrání vaší stavbu

Kingspan Izolace – Izolace, které chrání vaší stavbu

Společnost Kingspan Izolace vyrábí a prodává vysoce kvalitní izolační desky pro obytné a užitkové budovy, které jsou vhodné i k dalším průmyslovým účelům. Společnost Kingspan Group je světový lídr ve výrobě sendvičových panelů, tepelných izolací na bázi PIR a fenolických pěn. Nově se prosazuje i na trhu vakuových izolací s označením Optim-R. V porovnání s ostatními (tradičními) izolačními materiály poskytují izolační desky Kingspan nejvyšší účinnost na čtvereční metr. Představují tak nejjednodušší způsob, jak splnit všechny požadavky vaší budoucí stavby!

Tab. 1 Srovnání parametrů různých typů tepelné izolace
 
Izolace střech
Střešní izolace od společnosti Kingspan Izolace jsou vhodné jak pro šikmé, tak i pro ploché střechy. Pro ploché střechy se hodí zejména izolační desky v různých rozměrech a variantách z PIR pěny s označením Therma. Pro šikmé a mírně zešikmené střechy se hodí zejména izolace z fenolické pěny Kooltherm 7. Tyto izolační desky lze rovněž použít u střech s nadkrokevní izolací. Součinitel tepelné vodivosti  λ je u těchto desek pouze 0,020 W/m.K. Střešní izolační desky od společnosti Kingspan Izolace se vyznačují snadnou manipulací, jsou lehčí než například minerální vlna (desky Therma váží pouze 32 kg/m3, zatímco minerální vlna váží 150 kg/m3) a jejich pokládka je i díky tomu snadná a přesná.

Izolace dutinových zdiv
Izolační desky Kingspan Kooltherm K8 Deska pro dutinovou zed na izolaci dutinového zdiva mají součinitel tepelné vodivosti  λ od 0,020 W/m.K. Jedná se o nejnižší izolační hodnotu na trhu. PIR izolační desky Kingspan Therma TW50 Deska pro dutinovou zed se součinitelem tepelné vodivosti  λ 0,023 W/m.K se dodávají rovněž s vrstvou skleněného rouna o tloušťce 20 mm pro izolaci zdi s nerovným povrchem.

Izolace fasád
Při izolaci fasád si u společnosti Kingspan Izolace můžete vybrat z mnoha druhů materiálů s různou možností použití. Kingspan nabízí řešení pro vnitřní zateplení, vhodné zejména pro historické objekty, kde není žádoucí zasahovat do fasády budovy. Pro tyto případy je vhodný vnitřní izolační element Kingspan Kooltherm K17 Deska pro vnitřní zateplení, dodávaný se sádrokartonovými deskami a izolační fólií. Díky tomu je deska jednoduše a rychle připravená k okamžitému použití, deska je přitom tenčí než jakýkoliv jiný izolační materiál.

Součástí izolační desky na zavěšené fasády Kingspan Kooltherm K15 Deska pro skládaný obvodový plášť je izolační černá vrstva zabraňující úniku páry. Díky tomu je možné ji použít na otevřené zavěšené fasádě. Pro vnější kontaktní zateplovací systém se hodí zejména Kingspan Kooltherm K5 Deska pro vnější zateplení. Velkou výhodou je jeho bezproblémové nanášení a nízká spotřeba produktu, se kterým dosáhnete vynikajícího stupně izolace.

Izolace podlah
Při izolaci podlah se často setkáváme s nedostatkem prostoru na izolační materiál. I při izolaci podlah máte u společnosti Kingspan Izolace možnost výběru: izolace povrchu podlahy nebo izolace podlahy/stropů zespodu. V prvním případě si vyberete podlahové desky Kingspan Kooltherm K3 Deska pro podlahu, v druhém případě zvolíte stropní desky Kingspan Kooltherm K10 Deska pro stropní konstrukce. Pro dřevěnou podlahu je nejvhodnější univerzální deska Kingspan Kooltherm K12 Deska pro konstrukce v rámu. Všechny tyto desky mají součinitel tepelné vodivosti  λ 0,020 W/m.K

Od partnerů ASB

Chrání stavbu i peněženku
Izolace Kingspan splňují i roli nadstandardní ochrany vůči znehodnocení stavby požárem. Odolnost vůči vnitřnímu požáru je u desek PIR REI 15, 20, 30. Odolnost vůči vnějšímu ohni Broof t1 a Broof t3 u desek PIR. Materiály TR26 LPC/FM i TR27 LPC/FM mají mezinárodní certifikáty a atesty (FM Global a LPCB). Díky uzavřené struktuře buněk jsou izolace Kingspan v tlaku při porovnání s tradičními izolanty 3 krát odolnější (cca 150kPA), což má za následek minimalizaci rizik a poškození hydroizolační vrstvy.

Všechny výrobky z portfolia Kingspan Izolace jsou šetrné k životnímu prostředí.

Speciální využití
Pro zemědělské budovy byly speciálně vyvinuty PIR izolační desky Kingspan Selthaan. Jako novinku vyvinula společnost Kingspan Izolace výrobek Optim-R – panel s vakuovou izolací (tj. vacuum insulation panel neboli VIP), který poskytuje třikrát lepší izolační vlastnosti ve srovnání se stávajícími vysoce kvalitními materiály a až pětkrát lepší vlastnosti než běžně dostupné izolační materiály.

Tab. 2 Využití výrobků Kingspan Insulation
 

Více informací na www.kingspaninsulation.cz
ZDROJ: PR článek společnosti KINGSPAN a.s.