ZAPA QCC – vysoce tekutý beton

ZAPA beton
Zdroj: ZAPA beton

Každý stavebník jistě potvrdí, že během stavby a hlavně při výběru vhodného materiálu, je důležité hledisko - pracnost a rychlost výstavby. Proto společnost ZAPA beton a.s. vyvíjí vlastní speciální produkty, mezi které patří i ZAPA QCC (Quick Clever Concrete = Rychlý chytrý beton).

Jedná se o vysoce tekutý beton, který spojuje výhody tradičně vibrovaného a samozhutnitelného betonu. Umožňuje snadné a rychlé uložení při výrazné úspoře času a počtu pracovníků. Doba zpracovatelnosti tohoto betonu je 90 minut. Beton ZAPA QCC odpovídá požadavkům ČSN EN 206 + A1 (včetně národních dodatků této normy – např. ČSN P 73 2404).

Beton ZAPA QCC je možné použít jak na horizontální, tak vertikální monolitické konstrukce jako jsou stěny, sloupy, základové pasy, desky a stropy. Výhodou tohoto betonu je vysoká tekutost, bez segregace materiálů a rizika krvácení betonu.

Vysoká tekutost usnadňuje realizaci složitějších tvarů konstrukcí a zvyšuje přesnost a rovinnost konstrukce (konstrukci není nutné rovnat potěrem). Ukládka betonu probíhá pomocí skluzu, bádiemi nebo čerpadlem. ZAPA QCC lze vyrábět v tloušťkách už od 100 mm.

Smršťovací spáry a dilatace se provádějí stejně jako u běžných betonů. Je vždy nutno dodržet specifikace uvedené v projektové dokumentaci.

ZAPA beton
Zdroj: ZAPA beton
ZAPA beton
Zdroj: ZAPA beton

Samozhutnitelné betony dodávají veškeré betonárny společnosti ZAPA beton a.s. v České republice. Kvalitu betonu a především rychlost ukládky ocení realizační firmy u velkých staveb, ale i soukromé osoby při realizaci rodinných domů.

Tabulky porovnání QCC a běžný beton
Tabulky porovnání QCC a běžný beton | Zdroj: ZAPA beton

Více informací, případně kontakt na obchodního zástupce – specialistu naleznete na www.zapa.cz.