COLORCRETE

Stříbrná medaile Známky kvality pro COLORCRETE

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství každoročně uděluje ocenění Známka kvality pro VÝROBEK - TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu. Na podzim tohoto roku získal stříbrnou medaili Známky kvality výrobek COLORCRETE® - barevný beton z portfolia skupiny Českomoravský beton.

Stříbrnou Známku kvality Výrobek – Technologie pro stavitelství a architekturu 2019 získal barevný beton COLORCRETE®

COLORCRETE® je transportbeton dle ČSN EN 206 s obsahem barevných pigmentů. Jedná se o beton barvený ve hmotě, vyráběný na betonárnách od velmi hustých konzistencí, po konzistence samozhutnitelné. Barevný beton je ideálním východiskem pro barevně řešené pohledové plochy z betonu. Kontrola kvality při výrobě je zajištěna pečlivým výběrem nejlepších složek betonu a pigmentů pro jejich barevnou stálost. Díky pohledovým vlastnostem umožňuje vtisknout stavbám prostorovou a charakterovou individualitu, čímž poskytují architektům a projektantům realizaci různorodých tvarů a naplnění často velmi odvážných představ.

COLORCRETE® byl uplatněn na stavbě DRN – Palác Národní v Praze, na Novém divadle v Plzni, nebo byl například využit pro stavbu rodinné vily v Brně.

Na stavbu byl uplatněn barevný beton COLORCRETE® v pestré škále barev. V přízemí byly zkombinovány barevné betony s otisky větví stromů, stěny byly vytvořeny z betonů tónovaných do zemitých odstínů tmavě šedé, hnědé cihlové a bílé barvy a u stropu byly uzavřeny pruhem neprobarveného šedého betonu.
Na stavbu byl uplatněn barevný beton COLORCRETE® v pestré škále barev. V přízemí byly zkombinovány barevné betony s otisky větví stromů, stěny byly vytvořeny z betonů tónovaných do zemitých odstínů tmavě šedé, hnědé cihlové a bílé barvy a u stropu byly uzavřeny pruhem neprobarveného šedého betonu. |
Pro Nové divadlo v Plzni byl vybrán červený odstín barevného betonu COLORCRETE®
Pro Nové divadlo v Plzni byl vybrán červený odstín barevného betonu COLORCRETE®. |

Barevné betony COLORCRETE® vyrábíme na všech provozech skupiny Českomoravský beton včetně zajištění dopravy a čerpání po celé ČR. Více informací naleznete na stránkách www.transportbeton.cz.