Partneři sekce:

Vyzkoušejte úroveň hluku pomocí jedinečné aplikace AGC – Acoustic App

Vyzkoušejte úroveň hluku pomocí jedinečné aplikace AGC – Acoustic App

AGC Glass Europe uvádí na trh novou aplikaci, která má pomoci uživatelům při rozhodování o nejvhodnějším zasklení s protihlukovou izolací s ohledem na úroveň hlukového znečištění v jejich okolí. Aplikaci Acoustic App je možné si zdarma stáhnout v iTunes App Store nebo na Google Play. 

Hluková zkouška

Zasklení s protihlukovou izolací nabízí mnoho možností, jak snížit hladinu hluku v domácnostech a na pracovištích, a zvolit tu nejlepší z nich nebývá vždy snadné. Aplikace Acoustic App od AGC nabízí uživatelům, aby si vybrali z řady běžných zdrojů hluku (štěkot psa, městská doprava atd.) a poslechli si, jak by tyto zvuky zněly při otevřeném okně. Zvolením konkrétního typu zasklení pak uživatel jakoby „zavře“ okno: k dispozici je devět konfigurací od jednoduchého protihlukového zasklení až k izolačnímu trojsklu. Uživatelé tedy mohou poslouchat a porovnávat úroveň protihlukové ochrany poskytované jednotlivými typy zasklení prostřednictvím svého chytrého telefonu nebo tabletu.

Pro každou zvolenou konfiguraci aplikace rovněž generuje souhrnný protokol, kde jsou uvedeny detailní informace o příslušné úrovni akustických, bezpečnostních a tepelně izolačních vlastností a lze jej zaslat na libovolnou e-mailovou adresu. Aplikace má také hlukoměr pro měření úrovně hluku v decibelech přímo v prostředí, kde se uživatel nachází. V sekci Discover naleznete také vysvětlení základních pojmů týkajících se zvuku, zvukové izolace a protihlukového zasklení.

Ke stažení zdarma

Aplikaci Acoustic App je možné si zdarma stáhnout v iTunes App Store a v Google Play.

Použití je snadné a zábavné, ale uživatelé musí nejprve provést kalibraci svých chytrých telefonů nebo tabletů, aby si byli jisti, že podmínky simulace jsou co možná nejpřesnější. Proveďte několik jednoduchých kroků, jejichž popis se zobrazí při otevření aplikace (Settings). Chcete vědět více o škále protihlukových skel Stratophone a dalších produktech společnosti AGC?

Navštivte produktové stránky www.yourglass.com.

ZDROJ: PR článek společnosti AGC Glass Europe

RubrikyStavebnictví