Podlahové vytápění od TECE. Flexibilní systém pro každého.

TCB floor 080520 01
Zdroj: TECE

Německá firma TECE představuje svůj systém podlahového topení TECEfloor. TECEfloor je kompletní systém podlahového vytápění určený jak pro novostavby, tak pro modernizaci budov. TECE si zakládá na kvalitě, proto jsou všechny prvky pečlivě vybírány a testovány pro 100% kvalitu a dlouhou životnost.

Využití a úspory

Výhodou podlahového vytápění je dokonalejší a rovnoměrné rozložení tepla po celé ploše místnosti. Díky tomu vzniká optimální vnitřní klima již při nižší teplotě, v porovnání s klasickými radiátory. To umožňuje úsporu energie o 6 až 12 %. V létě je možné pomocí systému podlahového vytápění také chladit.

Luxusní skříň rozdělovače podlahového topení se skleněnými dvířky. Design je kompatibilní s dalšími komponenty.
Luxusní skříň rozdělovače podlahového topení se skleněnými dvířky. Design je kompatibilní s dalšími komponenty. | Source: TECE

Specifikace TECEfloor

TECE vyrábí vícevrstvé a plastové potrubí pro podlahová vytápění. Topenářské trubky jsou nabízeny v různých materiálových vlastnostech pro různá použití. Neustálá kontrola jakosti zajišťuje, že potrubí bude bezchybně fungovat i po mnoho desetiletí provozu.

Díky atraktivnímu designu a kompaktním rozměrům nemusí být RTL box skrytý a může být nainstalován v uživatelsky příjemné výšce.
Díky atraktivnímu designu a kompaktním rozměrům nemusí být RTL box skrytý a může být nainstalován v uživatelsky příjemné výšce. | Source: TECE

Variabilita podlahových desek TECE

Mezi nejčastěji používané izolační desky patří systémová nopková deska, kterou TECE vyrábí ve třech rozměrových provedeních, s izolací nebo bez izolace. Pokládka se provádí na hrubou podlahu pod stěrku, která může být z betonu nebo anhydridu.

Další možností je použití tacker role, která se vyrábí ve dvou variantách. Obě varianty se skládají z izolační vrstvy na spodní straně a laminované kompozitní fólie na vrchní straně. Pro snadné a přesné umístění potrubí je na folii vytištěna mřížka a potrubí je k roli upevňováno pomocí speciálních upevňovacích svorek.

Univerzální podlahová deska je vhodná pro použití v suchých podlahách, ale i pod hydroizolační stěrku. Deska 30/16 je vhodná pro lehkou suchou podlahovou konstrukci, která je velice rychlá na pokládku a nevyžaduje následný čas „odpočinku“ pro dokonalé vyschnutí. Výhodou je i nižší konstrukční výška či menší plošná hmotnost s rychlejší dobou náběhu teploty, která je také možná v kombinaci s tenkými potěry.

Univerzální pokládací deska 16/12 je obzvlášť vhodná pro podlahy, kde nás limituje výška podlahy, ale také na stěnové i stropní vytápění a chlazení. Extrémně nízká instalační výška zajišťuje maximální využití systému.

Rozdělovače TECEfloor jsou vyrobeny z nerezové oceli. Všechny rozdělovače jsou podrobeny úplnému funkčnímu a těsnostnímu testu již ve výrobě. V nabídce jsou rozdělovače nejvyšší kvality a vybavení, a to jak s připojením přes Eurokonus, tak i pomocí moderního systému TECElogo. To je rychlý a pohodlný systém spojování bez použití nářadí.

Regulaci teploty zajišťují designové termostaty. Vyrábí se v barvách bílá mléčná oranžová a černá.
Regulaci teploty zajišťují designové termostaty. Vyrábí se v barvách bílá mléčná oranžová a černá. | Source: TECE

TECE je více, než výrobek

S výpočtovým programem od společnosti TECE lze navrhnout a vypočítat podlahové vytápění za pár minut. Od tlakové ztráty až po výpis materiálu. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.smartfloor.tece.de a můžete začít projektovat!

Jestli si netroufáte provést kalkulaci svépomoci, obraťte se na zástupce TECE. Vypracujeme vám návrh podlahového topení zdarma.

Kompletní systém podlahového topení si můžete též prohlédnout v showroomu společnosti TECE Česká republika, Voctářova 2449/5, Praha 8. Termín osobní prezentace si domluvíte na tel. čísle 273 134 240.

Zdroj: PR článek společnosti TECE Česká republika, s.r.o.