Ohlédnutí za tiskovou konferencí Fenix Group v Praze

Fenix TK srpen 2018 foto4 1

Tisková konference společnosti Fenix Group a.s. se uskutečnila ve čtvrtek 30. srpna v Praze a za vedení tohoto významného výrobce elektrických topných systémů se jí zúčastnil ing. Cyril Svozil, majitel a zakladatel firmy, jeho syn ing. Cyril Svozil jr., ing. Kateřina Jezerská, ředitelka obchodní společnosti Fenix Trading s.r.o, z Jeseníku a Miroslav Petr, vedoucí tuzemského obchodu Fenix Trading.

Výsledky a novinky ve skupině Fenix poté prezentovala ing. Kateřina Jezerská. Čísla za rok 2017 potvrdila, že elektrickým topným systémům Fenix se u nás i ve světe daří – loňský rok dosáhla firma druhý nejlepší výsledek v historii. Produktům Fenix se výborně dařilo na českém trhu, který je absolutní jedničkou celé skupiny. To se odrazilo i na řade prestižních ocenění, které v loňském roce firma v České republice získala. O nové pozemky a budovy se rozrostl areál firmy v Jeseníku, do nového závodu investovala skupina Fenix Group i na Slovensku. Výrobní společnost Fenix s.r.o. obhájila letos prestižní ocenění společnosti BISNODE – AAA a současně toto ocenění získala i společnost Fenix Trading s.r.o.. Kateřina Jezerská pak v závěru své prezentace představila zajímavé zahraniční realizace z Itálie, Iránu či Polska.

Fenix TK srpen 2018 foto2

Nové výrobky v sortimentu sálavých panelů Ecosun představil vedoucí tuzemského obchodu Fenix Trading Miroslav Petr. V nabídce jsou letos nové keramické sálavé panely Ecosun Natural v dokonalé imitaci přírodního kamene. Tento typ sálavých panelů je určený zejména do reprezentativních prostor, do hal, ale i stylových interiérů rodinných domů a bytů, nebo do koupelen. Panely lze zavěsit na šířku i na výšku, jejich příkon je 400 W. Mezi volitelné příslušenství těchto panelů určených pro koupelny patří nerezové madlo na ručníky. Druhou novinkou je rozšíření nabídky bezrámových skleněných panelů Ecosun GS. Inovací je nová výkonová řada 500 W. Také barevná paleta panelů byla z původních barev – bílé, černé a zrcadlové – rozšířena o čtyři nové odstíny: Wine Red, Basalt, Graphite a Platinum Grey.

Ecosun natural scena
Ecosun Natural

Po krátké přestávce dostal slovo ing. Cyril Svozil, který se podrobně věnoval v červenci ukončenému dvouletému testovacímu provozu nové administrativní budovy Fenix Trading. Ve své prezentaci zmínil zajímavá překvapení z průběhu výstavby, zkušenosti z letního i zimního provozu i z fungování bateriového úložiště, vytápění nebo chladicího systému. Potěšila i vysoká kvalita vnitřního prostředí, která byla ve všech parametrech po celou dobu užívání budovy ve třídě I. Podrobně se ing. Svozil věnoval i letos v květnu provedeným testům ČEZ distribuce, které prokázaly, že uvedený koncept je schopen účinně kooperovat v rámci budoucích „smart grids“, i současného řízení DS pomocí HDO.

Administrativní budova Fenix Trading
Administrativní budova Fenix Trading

Další společný projekt firmy Fenix a ČVUT UCEEB se chystá v oblasti rezidenčních domů, a kromě obou subjektů se do něj zapojí i další partneři – výrobce dřevostaveb (RD Rýmařov), specialista na rekuperaci (WAFE), dodavatel modulárních akumulačních stanic (AERS) a specialista na fotovoltaické elektrárny (S-Power). V centru pozornosti bude optimální řízení vnitřního prostředí v budově pro bydlení standardu nZEB, vybavené obnovitelným zdrojem energie a úložištěm pro akumulací elektrické energie. Cílem je, aby budova udržovala své vnitřní prostředí optimálním provozem elektrického vytápění, větrání a osvětlení a efektivně přitom využívala vlastní i ze sítě dodanou elektrickou energie. Projekt se teprve chystá, ale už dnes je jasné, že jeho výsledky budou zajímat všechny současné i nové majitele rodinných domů.