Oblíbený dotykový termostat nyní i v barvě
Galerie(1)

Oblíbený dotykový termostat nyní i v barvě

Termostat s dotykovým displejem TFT, navržený speciálně pro ovládání systémů elektrického vytápění, se postupně stal nejprodávanějším termostatem v rámci skupiny FENIX. Nyní je na trhu nová verze, která si zachovala všechny přednosti původního termostatu, tj. velký a přehledný dotykový displej, intuitivní ovládání a univerzálnost pro všechny druhy elektrického vytápění, zcela nový je však skelet termostatu. 

Vnější viditelná část je nově složena ze dvou částí – obvodového rámečku a čelního krytu – a oba díly je možné sejmout a vyměnit za barevné provedení. Výměna je velmi snadná a uživatel ji může provést sám, bez asistence odborné firmy. V současnosti jsou oba díly dostupné ve třech dalších barvách – černé, červené a stříbrné – a barvy obou dílů lze libovolně kombinovat. Společně s bílou, ve kterém je termostat prodáván, tak lze vytvořit až 16 různých barevných variant. Jak snadno lze oba díly vyměnit, se můžete podívat v krátké 3D animaci. Díky jednoduché aplikaci si navíc můžete vyzkoušet, jaké barevné provedení termostatu TFT 2 by se Vám nejvíce líbilo. 

Upoutá i malá zajímavost – nově je termostat TFT 2 vybaven také infrapasivním senzorem přítomnosti osob. Tato funkce je určena zejména pro aplikace s přímotopnými nebo sálavými konvektory, tedy systémy s rychlou dynamiku zátopu. V případě nepřítomnosti uživatele termostat automaticky sníží teplotu v prostoru, což vede k významné úspoře energie. Při jeho návratu se pak termostat automaticky vrací k nastavené komfortní teplotě. Protože tato funkce ale není vhodná pro velkoplošné systémy (podlahové nebo stropní vytápění), lze ji samozřejmě uživatelsky úplně vypnout.

 

Další informace najdete na www.fenixgroup.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti FENIX