KORATHERM HORIZONTAL VKM
Galerie(4)

KORATHERM HORIZONTAL VKM

KORATHERM HORIZONTAL VKM je nejnovějším přírůstkem do rodiny designových otopných těles KORATHERM. Tato řada významně rozšiřuje portfolio komfortních těles vyráběných firmou KORADO.

Široký sortiment ucelené výrobkové řady KORATHERM sestává z pěti základních modelů. Liniové, horizontálně nebo vertikálně orientované otopné profily jsou konstrukčně uspořádány do mnoha typů.  Jejich design vychází ze současných požadavků moderní, až minimalistické architektury –  s důrazem na jednoduchost a eleganci. Právě široká nabídka provedení, rozměrů i variant připojení umožňuje využít tato tělesa i ve větších realizacích, kupříkladu administrativních nebo občanských stavbách, beze ztráty nároků na jednotný design interiéru.

Variabilní orientace panelů a široká nabídka tvarů a typů těles, stejně jako mnoho barevných provedení předurčují linii KORATHERM, aby se stala preferovanou volbou pro architekty moderních staveb. Díky unikátnímu technickému řešení navíc tato tělesa nabízejí skvělý topný výkon a jejich „puristické“ provedení vyžaduje i snadnou údržbu.

Použití
Designová otopná tělesa KORATHERM představují moderní design spojený s efektivním způsobem sdílení tepla ve vytápěné místnosti. Jejich čelní plocha zvýrazňuje sálavou složku tepla a přispívá tak k pocitu tepelné pohody. Otopné stěny jsou moderním řešením a praktickým doplňkem do předsíní, vstupních hal obytných i veřejných budov, výkladních skříní, zimních zahrad, panoramatických oken, prosklených průchodů, vestibulů apod. Nabízená barevná paleta spolu s variabilně řešeným připojením těchto těles k otopné soustavě rozhodně vyhoví požadavkům i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Provedení HORIZONTAL
KORATHERM HORIZONTAL VKM je nejnovější model, který rozšiřuje produktovou řadu designových otopných těles. Spodní středové připojení a regulační ventil, které jsou jeho nedílnou součástí, zvyšují efektivitu tohoto tělesa ve všech moderních otopných systémech. Progresivní spodní středové připojení u modelu KORATHERM HORIZONTAL VKM usnadňuje také jeho nenásilné včlenění do interiéru.

Model je určen pro dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky, otopné profily jsou orientovány vodorovně. Připojení na otopnou soustavu je vždy spodní středové s roztečí 50 mm. Pro otopné prvky jsou použity ocelové uzavřené profily obdélníkového průřezu 70 × 11 mm, rozdělovací a sběrné profily mají oválný průřez 50 × 30 mm, popř. průřez ve tvaru písmene D o rozměru 40 × 30 mm. Některé z typů jsou doplněny přídavnou přestupní plochou s hloubkou 45 mm.

Tento model je vybaven zabudovaným vnitřním propojovacím rozvodem a vloženým ventilem. Je vybaven dvěma spodními vývody s vnitřním závitem G 1/2 odvzdušňovacím ventilem a zaslepovací zátkou se závitem G 1/4. Typ 11 je dodáván s plným horním krytem, typy 20, 21, 22 s horní krycí mřížkou.

KORATHERM VERTIKAL
Produktová řada KORATHERM VERTIKAL nabízí designová otopná tělesa s bočním připojením shora dolů nebo se spodním středovým připojením, otopné profily jsou orientovány svisle. Je určena pro dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky. U řady KORATHERM VERTIKAL M je připojení na otopnou soustavu spodní středové.

Kvalita
Výrobky KORATHERM představují záruku kvality. Kvalitu otopných těles KORADO si ověřilo již 25 milionů zákazníků po celém světě. Všechny zkušenosti s vývojem produktů KORADO jsou využívány pro uspokojování potřeb zákazníků. Jednotlivé typy jsou zkoušeny na těsnost. Zkušební přetlak přitom činí 1,3násobek maximálního provozního přetlaku. Při použití deskových otopných těles v provedení KORATHERM HORIZONTAL VKM je nezbytné, aby pro jejich správnou funkci byl stupeň přednastavení ventilu stanoven výpočtem a byl uveden v projektové dokumentaci. Při realizaci otopné soustavy musí být respektován montážní organizací.

Z výroby je ventil přednastaven na stupeň 6 a po proplachu před zahájením topné zkoušky musí být upraven speciálním klíčkem na požadovaný stupeň přednastavení.

Záruka
Při nákupu designových otopných těles zákazník získává nadstandardní záruční dobu 5 let.

Zdroj: PR článek společnosti KORADO, a.s.

–>–>