Inovace v portfoliu konvektorů
Galerie(7)

Inovace v portfoliu konvektorů

Partneři sekce:

Společnost KORADO inovovala jak designově tak i technologicky své portfolio lavicových konvektorů KORALINE a samostatných výměníků KORABASE.

Došlo k výraznému navýšení dostupných rozměrů, tepelných výkonů, barevných provedení či variant stojánkových konzol k upevnění a to vše dle požadavků současného trhu u nás i ve světě. Velmi široké portfolio produktů umožňuje komplexní projektová řešení pod jednou značkou pro každou stavbu a každou místnost, což přináší maximální kompatibilitu, projekční pohodlí a servis, individuální řešení a také finanční úspory.

Technické změny

KORADO disponuje vlastním výzkumným a vývojovým centrem, včetně zkušebních komor pro měření tepelných výkonů podle evropské normy EN 442 a pro měření tepelných a chladících výkonů dle evropské normy EN 16430. Inovace také probíhaly ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

V celém portfoliu lavicových konvektorů s přirozenou konvekcí jsou nově použity inovované výměníky s novým designem hliníkových lamel, který zaručuje vyšší výkon. Stále jsou v nabídce tři modelové řady a to Exclusive s hliníkovou mřížkou, Economic s raženou mřížkou, která je součástí opláštění a lavice KORALINE LD s deskou kdy jsou na výběr tři duhy dřeva. Vedle klasického buku a dubu je v nabídce i americký ořech, který je svými vlastnostmi vhodný i do vlhčího prostředí např. zimních zahrad nebo i vnitřních bazénů.

Lavicové konvektory KORALINE v provedení Exclusive a Economic jsou standardně dodávány se stojánkovými konzolami na čistou podlahu. Další možností ukotvení je použití stojánkových konzol na hrubou podlahu nebo pomocí konzol k zavěšení otopné lavice na zeď. Nově jsou v sortimentu stojánkové konzole zakrývající připojení na otopnou soustavu. Konvektor tak vypadá elegantně a kompaktně. Na těsnost výměníků je poskytována záruka 10 let. Velkou předností konvektorů je, že se velmi rychle ohřívají a dokážou účinně předávat teplo do místnosti. Oproti standardním radiátorům disponují nižším vodním objemem (až o 90 % menším ve srovnání s běžnými radiátory), což má za následek nižší tepelnou setrvačnost těchto těles.

Aktuální rozměry a výkony doznaly mnoha změn a jistě přesvědčí i nejnáročnější zákazníky. Díky moderní technologii výroby je možné vyrábět i atypické rozměry konvektorů dle potřeb jednotlivých projektů.

Inovace konvektorových těles v rámci sortimentu přímo souvisí s dlouhodobou strategií investovat do inovativních technologií, jakož i do nových produktů a produktových řad, které uspokojí rostoucí poptávku ze strany zákazníků.

Kompletní sortiment a podrobné informace k technickým parametrům naleznete na www.korado.cz

 

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO