KORASMART 13001400

Zvýšená vlhkost v bytě či alergie? Porazte je jednou pro vždy

Zvýšená vlhkost v bytě není ničím neobvyklým. Trpí jí nejen starší objekty, ale i stavby, které prošly zateplením nebo výměnou oken. Je nutné větrat nejen nárazově, ale i pravidelně.

Proto jsou lokální větrací jednotky ideální variantou, jak výměnu vzduchu v domácnosti zajistit.

Při výběru je potřeba se zaměřit i na vhodné filtry, hlučnost při provozu a zvukový útlum jednotky. Lokální větrací jednotky s rekuperací nepotřebují žádné centrální rozvody. Instalují se přímo do obvodové zdi větrané místnosti. Vzduch současně odvádějí i přivádějí, přičemž díky zabudovanému výměníku jsou schopny předávat teplo zpět do interiéru.

Účinnost rekuperace těchto zařízení se pohybuje v rozmezí 60 až 90 %. Zvolit můžete například lokální rekuperační jednotky od firmy KORADO z modelové řady KORASMART. Výměnné filtry použité ve větracích jednotkách zachycují prach a pyl, čímž snižují možnost vzniku alergií. Jednotky dále také redukují vlhkost a tím zamezují tvorbě plísní, která vzniká právě při nedostatečném větrání.

Odfiltrováním prachu a pylů z venkovního vzduchu si nejen šetříme práci s domácím úklidem, ale především snižujeme riziko onemocnění.

Více na www.korado.cz