Větrání bez prachu, pylů a zatěžujících škodlivin zvenku
Galerie(5)

Větrání bez prachu, pylů a zatěžujících škodlivin zvenku

Jedním ze současných trendů ve stavebnictví je velký důraz na úspory energií. Staví se domy s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, těsnými okny, nižší spotřebou elektrické energie, energeticky efektivním vytápěním. Výsledkem jsou „utěsněné“ domy s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, avšak často se přitom zapomíná na potřebu přívodu čerstvého vzduchu pro osoby žijící uvnitř. Samozřejmě, můžete otevřít okna… ale u přímého větrání nejsme schopni odhadnout potřebné množství čerstvého vzduchu a tím většinou dochází k nemalým ztrátám tepla.

Jednou z možností je například větrací jednotka KORAVENT, která přivádí potřebné množství čerstvého vzduchu, např. i na základě hodnoty koncentrace oxidu uhličitého v místnosti. Navíc, součástí jednotky je volitelný filtr, díky kterému se zlepšuje kvalita přiváděného čerstvého vzduchu. Tímto je trvale zajišťována a udržována vysoká kvalita vzduchu v místnosti v průběhu celého roku, včetně období rizikových pro alergiky.

Použitím volitelného filtru s aktivním uhlím zas eliminujeme kouř a různé pachy z vnějšího prostředí. Lokální větrací jednotky firmy KORADO, a.s. jsou díky tomu chytrým a vysoce efektivním řešením, které lze jednoduše aplikovat i do stávajících objektů. 

Naprogramujte si větrání

KORAVENT 100 představuje způsob řízené výměny vzduchu zcela dimenzovaný podle potřeby. Tato jednotka zajistí automatické větrání  a vysoký útlum vnějšího hluku, a to i v noci či v době, kdy objekt není obýván. Nehrozí tedy problémy s vlhkostí, hlukem či kontaktem s alergeny. 

Jednotku lze kromě toho také propojit se senzorem kvality vnitřního vzduchu SENSOBOX, díky kterému je množství přiváděného čerstvého vzduchu automaticky regulováno dle aktuální koncentrace CO2 či jiných zatěžujících látek v místnosti.

Mezi přednosti jednotky patří také možnost naprogramování času a délky doby větrání, a dále např. signalizace výměny filtru. Indikátor jednotky totiž sám upozorní na to, kdy je třeba filtr vyměnit.  
Díky svým vlastnostem je lokální větrací jednotka KORAVENT vhodná do všech obytných místností, včetně ložnic a dětských pokojů.

Hlavní výhody:

•    Řízený přívod čerstvého vzduchu
•    Komfortní celoroční větrání
•    Vhodné řešení pro alergiky (3 volitelné filtry)
•    Tiché větrání
•    Podsvícený displej (indikace výkonu jednotky, výměny filtru, časového programu)
•    Zamezení výkyvů teplot (oproti nárazovému větrání okny)
•    Individuální regulace výstupu vzduchu bočními otvory
•    Nízký el. příkon jednotky (v běžném provozu max. 5 W)
•    Snadná montáž a údržba

Pro více informací navštivte www.korado.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO, a.s.