Večerní osvětlení na zahradě a v okolí domu

Venkovní osvětlení je důležité nejen pro svou primární funkci, kterou je osvětlení okolí domu. Může dodat pěkný a stylový vzhled fasádě budovy, jejímu okolí i zahradě a v případě svítidel s detektorem pohybu pomoci odradit případné nevítané návštěvníky.

Venkovní svítidla se umísťují všude tam, kde je potřeba světlo, ať už je to u vchodových dveří, u vjezdu do garáže, na stěnách domu, v altánu nebo zahradním přístřešku. Osvětlují chodníky na zahradě, u bazénu, na balkoně nebo terase.

Venkovní svítidla však neplní pouze svou praktickou funkci osvětlení cesty, ale mohou také vytvořit kouzelnou atmosféru pro večerní setkání pod širým nebem, jehož čas právě nastal. Co může být doma příjemnějšího než posezení na balkoně, terase nebo lenošení na zahradě za dlouhých letních večerů?

Pokud chcete, aby tyto chvíle vyvolávaly pozitivní emoce a aby osvětlený prostor působil útulně, zvolte lampy v teplé bílé barvě (2700-3000 K). Žlutý odstín světla vyvolává tu správnou dávku hřejivých, příjemných a optimistických pocitů. Naopak studené a silné bílé světlo (4000 K a více) najde své uplatnění v prostorách, kde potřebujete praktické osvětlení – v práci, v garáži, na příjezdové cestě.

Neváhejte se poradit s odborníky, kteří vědí, jak správným výběrem venkovních svítidel ušetřit nemalé peníze. Celkově však venkovní svítidla musí splňovat určité kvalitativní a bezpečnostní normy, protože jsou po celý rok vystavena extrémním povětrnostním podmínkám. Musí být schopna odolat větru, dešti, mrazu a dokonce i silnému slunečnímu záření nebo vysokým teplotám.

Důležité je také pamatovat na výběr správných světelných zdrojů. Vhodná jsou svítidla s krytím IP alespoň 44, která odolají vniknutí cizích předmětů (i velmi malých, menších než 1 mm) a také stříkající vodě. Tím se zabrání poškození, například vniknutí hmyzu, vody, prachu nebo vlhkosti. Čím vyšší je číslo IP, tím je světelný zdroj odolnější. Pokud například víte, že na venkovní svítidlo bude přímo dopadat voda, zvolte krytí IP 65; pokud bude svítidlo pod vodou, zvolte krytí IP 68.

V době rostoucích cen energií jistě mnoho lidí přemýšlí o tom, jak ušetřit na účtech za elektřinu, ale s moderními LED žárovkami a diodami se nemusíte obávat značných částek. Alternativou jsou solární svítidla, u kterých získáte světlo „zdarma“, ale v takovém případě musíte počítat s omezenou svítivostí těchto zdrojů.

Společnost EGLO je největším světovým výrobcem svítidel pro domácnost a její nový katalog venkovních svítidel nabízí stovky možností pro osvětlení vašeho domu, terasy, zahrady nebo balkonu. Nakupovat můžete přímo u výrobce v jeho internetovém obchodě www.eglo.cz

Venkovní stojací lampa MONTEROLO-Z – EGLO 900269, 4 590 Kč, www.eglo.cz

Venkovní LED svítidlo ve tvaru koule. Můžete ho použít na zahradě jako solitérní osvětlení nebo ho instalovat do rohů pergoly či zahradního posezení. Svítidlo je vybaveno chytrou žárovkou, která umožňuje zvolit barvu a intenzitu světla. Ovládá se dálkovým ovladačem nebo mobilním telefonem.

Zdroj: Eglo

https://www.eglo.cz/katalog/venkovni-svitidla/stojaci-svitidla/venkovni-stojaci-svitidlo-monterolo-z-eglo-900269/

Venkovní svítidlo FIUMICINO s podstavcem – EGLO 98151, 1 690 Kč, www.eglo.cz

Moderní venkovní LED svítidlo s futuristickým tvarem. Vhodné pro osvětlení cest, chodníků, předzahrádek – umístěte svítidla podél cest a chodníků, aby byl každý váš krok venku bezpečný. Lze je také použít k osvětlení terasy nebo venkovního posezení, umístit kolem bazénu nebo osamoceně v tmavších koutech zahrady. Součástí balení je zdroj LED v teplé bílé barvě.

Zdroj: Eglo

https://www.eglo.cz/katalog/venkovni-svitidla/podstavcova-svitidla/venkovni-svitidlo-se-soklem-fiumicino-eglo-98151/

Venkovní svítidlo DONINNI 1 – EGLO 98271, 2 990 Kč, www.eglo.cz

Sloupkové svítidlo LED s moderním designem. Svítidlo obsahuje LED zdroj v teplé bílé barvě. Vhodné pro osvětlení terasy, příjezdových cest, chodníků, zahradních restaurací. Instalujte kolem bazénu, venkovních posezení, podél cest a chodníků, v tmavých zákoutích zahrad.

https://www.eglo.cz/katalog/venkovni-svitidla/podstavcova-svitidla/venkovni-nastenne-svitidlo-doninni-1-eglo-98271/

ZDROJ: PR článek společnosti EGLO