Technické a vzdělávací učebny GROHE

Technické a vzdělávací učebny GROHE fungují už na třech českých školách

Partneři sekce:

V rámci programu „GROHE Installer Vocational Training and Education“ (GIVE) spolupracuje společnost GROHE s institucemi, které nabízejí učňovské vzdělávání v oboru instalatérství v regionu EMENA. V České republice byly v nedávné době otevřeny 3 vzdělávací učebny – v Otrokovicích na Střední průmyslové škole Otrokovice, na Střední škole řemesel ve Frýdku Místku a v Hradci Králové na střední škole Vocelova.

Budoucí instalatéři budou mít v těchto učebnách možnost seznámit se s nejnovějšími produkty a technologiemi GROHE a vyzkoušet si je v praxi. Jde například o funkce koupelnových baterií, instalačních systémů a dalších výjimečných produktů. K dispozici budou mít také podporu odborníků a široké portfolio vzdělávacích materiálů.

Získají tak znalosti o nejmodernějších technologiích a inovacích v sanitárním průmyslu. To zajistí, že ještě než se vrhnou na dráhu profesionálního instalatéra, budou plně schopni instalovat a servisovat neustále rostoucí sortiment výrobků GROHE.

Pro budoucí instalatéry

Od 9. 2. 2023 slouží nová učebna studentům na Střední průmyslové škole Otrokovice. V prostorách vybavených nejmodernějšími sanitárními výrobky si mohou vyzkoušet rozmanité montážní práce. Obdobnou učebnu využívají od 16. 9. 2022 také studenti střední školy Vocelova v Hradci Králové. Praktickou výuku s výrobky, které se v dnešní době běžně používají v praxi, tu absolvují žáci oboru instalatér a mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení. Další školou s moderní učebnou vybavenou GROHE výrobky je Střední škola řemesel ve Frýdku Místku, kde byla učebna otevřena 25. 11. 2022.

Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných instalatérů v sanitárním průmyslu je důležitější než kdy jindy nabídnout atraktivní vzdělávací program, který mladým lidem pomůže získat potřebné znalosti a zajistit si tak budoucí uplatnění.

Proto přišla společnost GROHE s programem „GROHE Installer Vocational Training and Education“ (GIVE), ve kterém podporuje již 40 instalatérských škol v regionu EMENA. GIVE tak umožňuje školicím institucím poskytovat jednotný koncept s moderním vybavením a školicími materiály a nabízí účastníkům školení možnost získat uznávaný mezinárodní certifikát. Za mimořádný úspěch v tomto ohledu lze považovat otevření první školy programu GIVE v severozápadní Africe, a to v hlavním městě Ghany Akkře.

red