Partneři sekce:

Jak na fotovoltaickou elektrárnu

Jak na fotovoltaickou elektrárnu

Na český trh se dostal kompaktní přístroj, který je schopen velice rychle provést přesné měření osvitu a analýzu zastínění za účelem navržení fotovoltaické elektrárny. Zařízení se nazývá se Solmetric SunEye.

„Při navrhování fotovoltaické elektrárny je Solmetric SunEye  výtečným pomocníkem, neboť během chvilky vyhodnotí situaci a dodá všechny potřebné informace,“ říká Filip Malán ze společnosti Soleg, která tento přístroj do ČR dováží.

Pokud se někdo rozhodne vybudovat si vlastní fotovoltaickou elektrárnu, musí se rozhodnout, kolik fotovoltaických modulů si pořídí, jak je umístí, s jakým sklonem a kam orientované a ze všeho nejvíce ho samozřejmě zajímá, jak efektivní tato elektrárna bude.

Z těchto důvodů je dobré předem provést v dané lokalitě přesná měření. Jedná se o analýzu slunečního osvitu a měření zastínění, z toho se pak dá odvodit ideální rozložení fotovoltaických modulů. Přístroj, který toto umožnil, přišel na trh poměrně nedávno. Nazývá se SOLMETRIC SUNEYE a jde o poměrně malé ergonomické zařízení.

Tento kompaktní přístroj obsahuje kompas pro určení orientace, fotoaparát s čočkou typu „rybí oko“, výkonný vyhodnocovací software včetně simulace odstranění stínících objektů, kompenzace odchylky sklonu a směru přístroje a simulace slunečních drah ročního cyklu. SUNEYE velice jednoduše změří a okamžitě vyhodnotí situaci a umožní tak v krátké době efektivní navržení celého systému.

www.soleg.cz

RubrikyFotovoltaika