Obr. 1 Thomsit Systémová řešení pro koupelny

Systémová řešení pro pokládku designových a dřevěných krytin v koupelnách

Nový systém Thomsit umožňuje bezpečnou spolehlivou pokládku designových a dřevěných krytin i v „mokrých" prostorách!

Designové krytiny (LVT a parkety) jsou stále rozšířenějším trendem v koupelnách a jiných prostorách se zvýšenou vlhkostí. Varianty dekorů jsou téměř neomezené. Spektrum sahá od vzhledů, které jsou k nerozeznání od pravého kamene nebo parket až po kreativní originální vzory.

Právě tato rozmanitost umožňuje pojmout řešení koupelny, jako důležitého prostoru v našem životě, velmi individuálně. Thomsit Vám nabízí hned dvě profesionální řešení pro pokládku designových a dřevěných krytin v koupelně.

Koupelnový systém pro pokládku vhodných dřevěných a vinylových podlahových krytin.

Koupelnový systém Thomsit sestává ze speciálních vodotěsných komponent a je vhodný pro vyšší zatížení vlhkostí v otevřených sprchách nebo dokonce i přímo jako podlaha do sprchy.

Protože s produkty Thomsit zvládnete každou stavbu, včetně koupelny! Tak zahoďte nudu a šeď klasických obkladů a užijte si trend designových krytin v koupelnách i Vy!

Thomsit Vás přitom podpoří prvotřídní ověřenou kvalitou produktů a jejich snadnou aplikací. Samozřejmostí je partnerský servis našich odborně technických poradců kdekoliv a kdykoliv.

THO P625 8kg E77 SCENE Montage RGB

Systém pro pokládku vhodných dřevěných a vinylových krytin

Podlahy jsou v koupelnách vystaveny stříkající vodě. Obzvláště kolem sprchy a vany.
S koupelnovým systémem Thomsit ale můžete být bez obav z vlhkosti. Nejlepším předpokladem k úspěchu je profesionálně vytvořený podklad a zajištění jeho dlouhodobé ochrany.

Norma specifikuje požadavky na zatížení vlhkostí, které mají vliv na plánování konstrukce v souladu s daným objektem. Vyžaduje, aby každý prostor, kde probíhá zatížení vodou, byl chráněn odpovídající hydroizolační vrstvou, která zabrání pronikání vody a vlhkosti do podkladu a konstrukcí, kde by následně docházelo vlivem vlhka, popř. chemickou reakcí k poškození jednotlivých skladeb a částí stavby.

Tento požadavek se v současnosti ještě prohlubuje, protože velmi často jsou k vyhotovení podkladů vhodných pro pokládku podlahových krytin používány materiály (konstrukční desky, potěry) na bázi sádry, a ty jsou, jak známo, na působení vlhkosti extrémně náchylné.

Těsnicí pás Thomsit TDB 100 a těsnicí pás Thomsit TDB 12 přitom spolehlivě chrání před vniknutím vlhkosti. Další hvězdou systému je speciální lepidlo Thomsit P 625.

S tímto lepidlem položíte vhodné designové a dřevěné krytiny rychle, pohodlně a hlavně spolehlivě. Kompletní systémová sestava je přitom velmi ekologická a skládá se výhradně z komponent s velmi nízkým obsahem emisních látek.

Obr. 2 Thomsit Systémová řešení pro koupelny
Thomsit Systémová řešení pro koupelny |

Doporučená systémová skladba Thomsit pro pokládku vhodných vinylových krytin v koupelnách:

Obr. 3 Thomsit Systémová řešení pro koupelny3
Thomsit Systémová řešení pro koupelny

Více na www.thomsit.cz

Petr Netolický
Technický poradce THOMSIT
Zdroj: PR článek společenosti BASF Stavební hmoty