Partneři sekce:
  • Stavmat

Tradiční materiál pro nadčasovou fasádu

Tradiční materiál pro nadčasovou fasádu

Velkoformátové fasádní desky Equitone umožňují architektům docílit zajímavých fasádních kompozicí, které jsou v souladu s moderními trendy. Tento fasádní obklad se přitom vyrábí z vláknocementu, klasického materiálu s více než stoletou tradicí výroby.

Velkoformátové vláknocementové fasádní desky Equitone svým vzhledem zdatně sekundují architektům při návrhu moderních konceptů. Díky tradici materiálu však není problém ani s jeho uplatněním v historických centrech měst.

Kvalita výroby pro vysokou odolnost
Desky Equitone se vyrábějí v závodech v Německu a Belgii. Materiál vděčí za svoji kvalitu prvotřídním vstupním materiálům a technologii výroby, kdy jsou jednotlivé vrstvy materiálu lisovány pod tlakem 12 000 tun. Výsledkem je velmi pevný materiál, který se vyznačuje vysokou odolností vůči vlivu povětrnostních podmínek, agresivním účinkům prostředí i požáru. Výrobce deklaruje velmi dlouhou životnost desek. Britský výzkumný ústav (BRE) potvrdil, že životnost vláknocementové odvětrané fasády je více než 50 let.

Přes vysokou pevnost jde o poměrně lehký materiál. Obklad působí na podkladovou konstrukci zatížením pouhých 15 kg/m2, což ho zvýhodňuje před jinými materiály porovnatelnými v tomto segmentu.

Bezproblémová údržba
Vysoká odolnost materiálu minimalizuje nároky na údržbu fasády. Pro budovy na frekventovaných ulicích, kde hrozí, že budovu znečistí vandalové, výrobce nabízí řešení v podobě fasádního obkladu Equitone Pictura a Natura PRO. Povrch desek je opatřen nejen povrchovou úpravou odolnou vůči UV záření, ale i speciální antigraffiti úpravou, která minimalizuje povrchovou pórovitost materiálu. V případě znečištění lze poškozené místo jednoduše očistit roztokem na bázi alkoholu nebo speciálním antigraffiti přípravkem.

Více informací naleznete na www.equitone.cz.