Památník první světové války v Bánské Bystrici 6
Galerie(8)

REDSTEEL: ideální řešení z oceli jak ve stavebnictví, tak i v designu a umění

Společnost UnionOcel, s.r.o. v minulém roce představila velmi vydařenou realizaci z oceli odolávající atmosférické korozi – REDSTEEL. Konkrétně se jednalo o použití oceli REDSTEEL na fasádních a vstupních prvcích Hotelu MIURA.

V tomto článku bychom Vám rádi prezentovali další zajímavou stavbu, kde byla ocel REDSTEEL použita. Jedná se o památník první světové války v Bánské Bystrici části Majer. Památník navrhla trojice architektů, konkrétně Benjamin Bradňanský, Vito Halada a Maroš Greš. Památník, který slouží zároveň jako kaple i vyhlídková věž, byl slavnostně odhalen pietním aktem 11. 11. 2018 v 11.11h, tedy symbolicky 100let od ukončení prvního celosvětového válečného konfliktu.

Památník první světové války v Bánské Bystrici 2
Památník první světové války v Bánské Bystrici 4
Památník první světové války v Bánské Bystrici 3
Památník první světové války v Bánské Bystrici 7
Památník první světové války v Bánské Bystrici 6
Památník první světové války v Bánské Bystrici 5
Památník první světové války v Bánské Bystrici

Společnost CB Mont s. r. o. sídlící v Bánské Bystrici, která celou realizaci prováděla, měla necelé dva měsíce na jeho výstavbu. Pracovníci společnosti CB Mont s.r.o. zde zúročili své několikaleté stavební a konstrukční zkušenosti. Také díky rychlé dodávce plechů a výpalků jakostí REDSTEEL ze skladu UnionOcel Kopřivnice, ve velice krátkém termínu stavbu dokončila a předala památník v požadovaném stavu, tedy dle představ autorů návrhu.

Památník, který je symbolickým majákem, upozorňuje na hrůzy první světové války a zároveň připomíná hrdinství padlých. Památník je po celý rok přístupný široké veřejnosti. Svým pojetím nabízí prostor jak pro zamyšlení, tak i pro získání určitého nadhledu. Konstrukce památníků je nadčasová a spojení s víceméně bezúdržbovou ocelí REDSTEEL z něj dělá zajímavou dominantu tohoto památného místa.

Ocel REDSTEEL byla použita jak na konstrukční, tak také na designové prvky památníku. S ohledem na časovou, technologickou a klimatickou náročnost výstavby je výsledek působivý. Největšími benefity stavby jsou její praktičnost a funkční variabilita. Fotodokumentace přibližuje průběh výstavby až po současný stav památníku, tedy 9 měsíců po jeho otevření.

Památník první světové války v Bánské Bystrici 3

Společnost UnionOcel, s. r. o., která dodávala materiál pro výstavbu památníku, nabízí ze svého skladového a servisního centra v Kopřivnici oceli se zvýšenou odolností proti atmosférické korozi (tzv. patinující ocel) pod registrovaným obchodním názvem REDSTEEL. Servisní centrum v Kopřivnici dále nabízí stříhání, pálení, ohýbání a obrábění těchto plechů, které se hojně využívají zejména v moderní architektuře a designu.

Základní vlastností jakosti REDSTEEL je tvořit za vhodných atmosférických podmínek postupně na svém povrchu vrstvu oxidů (patinu), která významně zpomaluje rychlost koroze. Patinující oceli jsou nízkolegované oceli obsahující malé množství Cr, Cu, Ni a P.

Památník první světové války v Bánské Bystrici 2

REDSTEEL je atraktivní materiál pro použití v oblasti architektury, zejména pro vytváření finální podoby částí nebo celků fasád. Jeho použití má své designové, ale i praktické výhody (není nutné provádět povrchové úpravy, zejména v místech s nepříznivými povětrnostními podmínkami a přináší také ekonomickou úsporu).

Při vhodné kombinaci – patinující ocel – kámen – dřevo či beton je jeho funkční a estetická hodnota velmi vysoká.

Výhody a argumenty použití jakosti REDSTEEL v architektuře:
Ekonomika: minimální údržba
Ekologie: 100% recyklovatelnost
Efektivita: jednoduché zpracování, prodloužení životnosti
EU původ vstupního materiálu

Nebojte se REDSTEEL použít i na privátních objektech – výsledek je vždy zajímavý a originální. Pro další informace s použitím, zpracováním a volbou řešení kontaktujte odborníky společnosti UnionOcel, kteří Vám rádi pomohou při realizaci Vašich projektů.

Tel.: +420 556 209 911
Tel.: +420 251 013 011

www.unionocel.com

ZDROJ: PR článek společnosti UnionOcel, s. r. o.