ASB Stavebnictví Okna a dveře Žaluzie a rolety

Žaluzie a rolety

Partneři sekce:

Obchodního ředitele společnosti SUYS Czechia, dříve Building Shutter Systems, jsme se zeptali na hodnocení více než čtvrt století působení firmy v Česku, produktové novinky i zajímavé projekty z jejich portfolia.

Z hlediska designu není jednoduché doplnit stávající stavbu stínicí technikou, aniž by takový prvek neovlivnil celkovou architekturu. Pokud však potřebujeme stínit exponované prostory, ale nechceme narušit vzhled budovy, vyvstává otázka; jak to udělat nenápadně? Odpovědí je screenová clona s nejmenším boxem na trhu od CLIMAXu.

V současné době vidíme trend v realizacích interiérových příček s integrovanými digitálními žaluziemi. Jde o moderní, estetické a snadno udržovatelné řešení zastínění designových kancelářských prostor. Víte, jak tato technologie funguje a co je za rostoucím zájmem o tuto technologii? Vybrali jsme pět faktů, které jste možná o digitálních žaluziích nevěděli.

Objevte nejmodernější typ stínění – screenové clony. Jsou ideální pro současnou minimalistickou architekturu a stávají se první volbou mnoha architektů. Screenové clony poskytují nejen dokonalé zastínění, ale také zachovávají výhled z vašeho domova, zatímco chrání vaše soukromí. V případě, že je umístíte z vnější strany okna, vyřešíte tím nejen stínění, ale také ušetříte náklady na ochlazování domu.

Denní světlo je důležité pro naši psychiku. Pokud ovšem vezmeme v potaz, že sluneční světlo má sílu zhruba 1000 tisíc luxů, zatímco optimální jas v místnosti je 1500 luxů, je zřejmé, že potřebujeme stínit světlo, které dopadá přímo na okna, resp. na konkrétní fasádu budovy. Otázkou ovšem je, jakým způsobem (a tedy i s jakým výsledkem) chceme světlo odstínit. Jinak stíní rolety, jinak žaluzie – a jinak slunolamy.

Eliška Hřebenářová -

Instalace stínící techniky do rodinných domů je stále častější a praxe ukazuje, že moderní domy se dnes bez ní neobejdou. Topení a chlazení jsou odpovědné za 80% spotřeby energie obytných budov. EU si klade za cíl do roku 2030 snížit spotřebu energie na vytápění a chlazení o 18%.

Vychytat vše už ve fázi projektu. Zaměřit se na kvalitu použitých materiálů, abychom za stejný peníz koupili maximum, co trh nabízí. Na stavbě nespoléhat na přesnost stavebních prací a využít rovinné přesnosti okenního rámu a tím se zcela vyhnout improvizaci při montáži. To vše je dnes jasný trend jednotného řešení pro venkovní stínění a okna.

Exteriérové žaluzie poskytují ochranu před sluncem, horkem i pohledy kolemjdoucích a významně tak pomáhají zvyšovat komfort bydlení. K jejich řešení je ale třeba přistoupit včas, aby se předešlo případným problémům při jejich instalaci či užívání.

Výstavba domů podléhá stále sílícímu trendu a myšlence nízkoenergetických staveb, které se pro své efektivní využití energie těší nemalého zájmu. Třecí plochy mohou vzniknout na pomezí uspokojení potřeb spojených se snížením nákladů a respektováním architektonických trendů, jako je například využívání rozměrných prosklených ploch, kterými může v zimě unikat teplo a v létě naopak.

Venkovní stínění dokáže efektivně bránit přehřívání interiéru v letním horku, ale ochrání i před zimními mrazy. Aby vše dopadlo podle plánu a stínicí technika spolehlivě fungovala, je třeba začít ji řešit nejlépe ještě před započetím stavby a vyvarovat se případným chybám při instalaci.

Velkoformátová okna a prosklené stěny jsou dnes u architektů trendy, někdy ale vyvstává komplikace s jejich zastíněním. Co vyžaduje stínění velkých oken a proč jsou screenové rolety oblíbenější?

Zajímá vás, co vše obnáší montáž screenových rolet? V následujících 10 krocích vám ukážeme, jak instalaci provádějí kvalifikovaní odborníci ze společnosti CLIMAX.

Problematiku správného uložení překladu jsme již probrali v minulém díle „problematických detailů“, jeden specifický překlad jsme ovšem vynechali – kastlíky pro rolety a žaluzie, tedy překlady, které vlastně nejsou překlady v pravém slova smyslu.