Nové střešní okno zvyšuje standard kvality

VELUX GLU spodní ovládaní nový Standard Plus
Zdroj: VELUX

Značka VELUX rozšiřuje svůj sortiment o nové střešní okno s trojsklem, které zvyšuje kvalitu v cenově dostupné kategorii Standard Plus. Nový produkt je zárukou kvalitnější tepelné a zvukové izolace, redukce hluku z deště a lehčí údržby.

Vylepšená tepelná i zvuková izolace

Požadavky na tepelnou a akustickou ochranu budov se zpřísňují. VELUX reaguje novým střešním oknem se zdokonaleným trojsklem. Nové zasklení 64 má tloušťku tabulí 6 – 3 – 4 mm, nízkoemisní vrstvu V11 a vylepšený distanční rámeček SAG (TPS). Prostor mezi okenními tabulemi byl vyplněný plynem – argonem.

Výsledkem inovace je taková tepelná izolace, jaké dosud dosahovala jen prémiová zasklení VELUX s hodnotou Uw = 1,0 W/(m2K), při zapuštěné montáži s hodnotou Uw pouze 0,94 W/(m2K)). Tabule skla v různých tloušťkách zároveň účinněji absorbují hluk. Hodnota útlumu zvuku se v případě nového typu okna ze stejné kategorie zvýšila na Rw = 35 dB a tlumení venkovního hluku se přibližně zdvojnásobilo.

VELUX GLL spodní ovládaní nový Standard Plus
Zdroj: VELUX

Samočisticí vrstva

Vnější sklo je pokryto samočisticí vrstvou N2 s tloušťkou jen 10 mikronů. Tento speciální omyvatelný povlak se aktivuje až na střeše vlivem slunce a deště, po aktivaci už funguje trvale. Dešťové kapky vytvoří jednolitou vrstvu a ze skla stečou i s nečistotami.

Okno pro udržitelné stavebnictví

Cílem společnosti VELUX je postupně radikálně snížit uhlíkovou stopu vlastních výrobků díky ekologičtějšímu balení a dopravě. Proto se nové okno dodává ve 100procentně recyklovatelném obalu, a to ve všech běžných velikostech, v celodřevěné i bezúdržbové úpravě, s horním a spodním ovládáním. Z pohledu instalace se nic nemění, okno je kompatibilní se všemi vnitřními i vnějšími doplňky VELUX včetně systému VELUX ACTIVE with NETATMO.

www.velux.cz