Schuco AWS 75 PD Wohnhaus
Galerie(6)

Nová dominanta s okenními systémy Schüco AWS 75 PD.SI poskytuje panoramatické výhledy na Alpy

Panoramatický systém tepelněizolačních hliníkových oken Schüco AWS 75 PD.SI (základní stavební hloubka 75 mm, Panorama Design, Super Insulated) vytváří impozantní okenní plochy, štíhlé vnější i vnitřní šířky profilů umožňují maximální výhledy a světelnost. Na luxusním vzhledu se podílejí plošně lícující profily ve spojení s elegantní spárou, uchycení kliky bez rozety a designové kliky.

Schuco AWS 75 PD in Fassade
Schuco AWS 75 PD Oeffnungselement
Schuco AWS 75 PD Wohnhaus
Schuco Objekt Roschmann Gersthofen 01 Aussenfassade
Panorama Design v Gersthofenu

Systém Schüco AWS 75 PD.SI lze použít jako klasická vložená okna či okenní pás, nebo jej začlenit do sloupko-příčkových fasád Schüco FWS 35 PD, proto je vhodný pro jakékoli využití u komerčních budov i luxusních bytových objektů.

Spojení vzhledu a funkčnosti je vedle energetické efektivity v současnosti základním předpokladem realizace moderních obvodových plášťů. S novým oknem Schüco AWS 75 PD.SI Panorama Design nabízí Schüco poprvé otvíravý element s minimalizovanou vnitřní i venkovní pohledovou šířkou profilů, jenž optimálně a komplexně splňuje tyto architektonické požadavky.

Základem jsou vzájemně perfektně sladěné systémové vlastnosti: plošně integrovaný vnitřní vzhled profilu křídla a minimalizované šířky těsnění, maximální transparentnost daná štíhlými pohledovými šířkami profilů z vnitřku i vnějšku, harmonizované pohledové šířky v pevném poli a otvíravý element pro vytvoření jednotného obrazu rámu.

Okenní systém Schüco AWS 75 PD.SI Panorama Design se navíc může pochlubit neviditelným odvodněním a čistým designem daným úzkými profily. Součástí řešení je rovněž uchycení speciálních uzamykatelných klik bez rozet. Konstrukce okna nabízí odolnost proti vniknutí až do třídy RC 2.

Dokonale sladěné architektonické řešení systémů Schüco nabízí například integraci vysoce tepelně izolovaného otvíravého elementu Schüco AWS 75 PD.SI do sloupko-příčkových fasád Schüco FWS 35 (pohledová šířka profilů 35 mm) či možnost kombinace s úzkým neprůhledným ventilačním křídlem Schüco AWS 75 PD VV.SI. Vlastnosti systému a design obou elementů jsou navzájem dokonale uzpůsobeny a vytvářejí tak jednolitý vzhled fasády.

Schuco AWS 75 PD in Fassade
Schüco AWS 75 PD.SI | Source: Schüco CZ

Nová dominanta Gersthofenu s okny Schüco AWS 75 PD.SI a výhledy na Alpy

Jednou z prvních budov s novými okny Schüco AWS 75 PD.SI Panorama Design je nové sídlo skupiny Roschmann (www.roschmann.group). Dvanáctipodlažní prosklená výšková budova v Gersthofenu na dálnici A8 je vidět na kilometry daleko. Zevnitř pak její průhledná dvouplášťová fasáda nabízí působivý panoramatický výhled na Augsburg a Alpy.

Snahou investora bylo minimalizovat narušení tohoto výjimečného výhledu, u celoskleněné konstrukce bez sloupků proto zvolil otvíravý element s minimální pohledovou šířkou vnitřních i venkovních profilů. „Okno Panorama Design společnosti Schüco představovalo jasnou volbu díky mnoha výhodám, zejména energetické účinnosti,“ vysvětluje rozhodnutí pro dané řešení Carolin Roschmann.

Vnější rám si nechala společnost Roschmann upravit tak, aby v okolním izolačním skle takříkajíc „plaval“. Okenní křídla v průhledné fasádě díky tomu vynikají atraktivní a štíhlou pohledovou šířkou a zdůrazňují moderní architektonické řešení výškové budovy. Novou dominantu Gersthofenu navrhla architektonická kancelář Wunderle + Partner Architekten v úzké spolupráci s výrobcem fasády.

Panorama Design v Gersthofenu
Panorama Design v Gersthofenu | Source: Daniel Vieser

Okenní systém Schüco AWS 75 PD.SI nabízí výhody při zpracování

Panoramatické okno Schüco AWS 75 PD.SI nabízí mnoho výhod při zpracování, například maximální využití stejných dílů v rámci systémové stavebnice Schüco AWS a dále ekonomický proces výroby Schüco SimplySmart díky rozsáhlému portfoliu nástrojů pro usnadnění lepení.

Proces lepení pomocí pásky je jednoduchý, efektivní a spolehlivý, probíhá bez jakýchkoli prodlev a používá se při něm běžné izolační sklo. Zpracování je pak mimořádně efektivní díky integraci funkcí, jako je rohový kus s integrovaným odvodněním. Důležitým technologickým prvkem, který umožňuje kombinovat vysokou hmotnost skla s minimální pohledovou šířkou, je použití rohových úchytů skla z nerezové oceli.

Schuco AWS 75 PD Oeffnungselement
Schüco AWS 75 PD.SI | Source: Schüco CZ

Zdroj: Schüco CZ