asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Nový zdicí prvek v systému SENDWIX brání vzniku tepelných mostů

08.04.2013
Eliminací tepelných mostů, tedy míst, kde dochází ke zvýšenému úniku tepla, je možné snížit náklady na vytápění až o 4 %, u pasivních domů dokonce až o 6 %. Tepelné mosty se často vyskytují v místech styku vodorovné konstrukce s konstrukcí svislou, tedy například mezi stěnou a základovou konstrukcí, resp. stěnou suterénu stavby. Nový vápenopískový zdicí prvek SENDWIX THERM je určen pro minimalizaci tepelných mostů právě v těchto místech.

Komplexní dvouvrstvý zdicí systém SENDWIX se základem v podobě vápenopískových zdicích prvků byl přímo navržen pro stavbu tepelně úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů.
Vápenopískové zdivo, na něž se přikládá ještě tepelná izolace, představuje stále oblíbenější stavební materiál. Důvodem je především optimální kombinace vysoké objemové hmotnosti, mimořádné pevnosti a vynikajících tepelně- a zvukověizolačních vlastností. To umožňuje navrhovat nosné stěny s menší tloušťkou, čímž je dosaženo nejen úspory stavebních materiálů a práce při zdění, ale při stávající zastavěné ploše také úspory užitné plochy až ve výši 10 %. Nově získanou plochu lze využít třeba jako další pokoj navíc. Systém je velmi variabilní, ve třech základních typech nabízí celkem 64 různých řešení lišících se především tepelnětechnickými vlastnostmi. Součástí jsou i prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo.

Vápenopískové prvky SENDWIX pro svislé konstrukce se vyrábějí ze směsi vápna, křemičitého písku a vody. KMB SENDWIX THERM je speciální izolační vápenopískový blok vyrobený ze stejných surovin, navíc však se speciální příměsí, která zvyšuje tepelný odpor až o 50 %. Použitím tohoto izolačního bloku ve svislé konstrukci jsou minimalizovány tepelné mosty mezi stěnou a základovou konstrukcí, případně stěnou suterénu stavby. Nový prvek nabízí KM Beta ve třech rozměrech – pro tloušťky stěn 240, 175 a 115.


Izolační vlastnosti při zachování vysoké pevnosti

Průměrná pevnost v tlaku činí u prvků THERM 20 N/mm2, je tedy shodná s pevností srovnatelných vápenopískových výrobků SENDWIX. Únosnost stěn se tak zařazením prvků THERM jako zakládací řady nesnižuje, jako je tomu například při použití pěnového skla nebo plynosilikátu. Nové prvky SENDWIX THERM se používají jako první zakládací řada. Vždy se proto zdí na maltu (doporučujeme PROFIMIX ZM 920, více na www.kmb-profimix.cz), a to i v případě, že v dalších řadách již bude využita technologie tenkovrstvého zdění na lepidlo.

Podrobnosti o systému SENDWIX najdete na www.sendwix.cz. Pozor, lepidlo pro tenkovrstvé zdění v odpovídajícím množství získáte zcela zdarma při objednávce vápenopískových prvků SENDWIX, případně broušeného zdiva PROFIBLOK z nabídky společnosti KM Beta.

Výhodně v e-shopu

Za výhodnou cenu nabízí zdicí prvky SENDWIX e-shop KM BETA www.shop.kmbeta.cz. Internetový obchod KM BETA představuje maximální komfort při nákupu a komplexní služby od výpočtu potřebných prvků krytiny a zdiva či objemu malt a omítek až po objednání dodávky či montáže. Dodávku materiálu zákazníkovi za cenu sjednanou v e-shopu zajistí nejbližší smluvní prodejce společnosti KM Beta. Internetový obchod KM BETA nabízí trvale slevy až 40 % z ceníkových cen. Za ceny odpovídající cenám v e-shopu lze všechny stavební materiály KM BETA nově zakoupit také přímo v jednotlivých výrobních závodech.
-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media