Hladká kanalizace do náročných podmínek

Kanalizace snadno a rychle

OSMA letos uvádí na trh novinku KG2000 Polypropylen SN16, která je předurčena pro uložení v místech s vyššími vrcholovými tlaky, jako jsou například dálniční vozovky, nebo naopak pro místa s vysokou hladinou podzemní vody či pro uložení v extrémních hloubkách.

Inovativní materiál

Výrobce se soustředí na stále se zvyšující nároky uložení a obsah kanalizačních trubek a tvarovek. Vyvinul proto materiál, díky kterému tak mohl rozšířit svou původní produktovou řadu o KG2000 Polypropylen® – moderní vyspělý systém kanalizačních trubek a tvarovek, určený především pro exponovaná místa a pro výstavbu kanalizace v náročných podmínkách.

Původní produktová řada KG2000 byla doposud nabízena s kruhovou tuhostí SN10. Kruhová tuhost (stanovuje ji norma ČSN EN ISO 9969) je v tomto případě podstatným parametrem – vyjadřuje odolnost pružných trubek proti deformaci, která je způsobena například vnitřním podtlakem nebo vnějším zatížením – u trubky s nižší kruhovou tuhostí tak lze předpokládat mnohem vyšší náchylnost k deformaci, naopak při zvýšení kruhové tuhosti se náchylnost k deformaci výrazně snižuje.

Nová produktová řada KG2000 Polypropylen SN16, disponující kruhovou tuhostí vyšší než 16 kN/m2, je tak předurčena pro místa, kde jsou kladeny vysoké nároky na potrubí.

Vlastnosti a parametry

Nová produktová řada pokračuje v nabídce a možnosti použití moderního vyspělého systému, který vyniká svou mechanickou odolností v náročných podmínkách, vysokou pevností, houževnatostí a nízkou povrchovou drsností (čím nižší povrchová drsnost, tím vyšší průtočné množství).

Novinka na povrchu vyniká hladkým povrchem s nepřilnavými vlastnostmi. Vnitřní povrch má antistatické vlastnosti a je odolný proti oděru. Vzhledem k všestrannému využití trubek a tvarovek vyniká také chemickou odolností (vůči kyselým odpadním vodám s hodnotou pH 2 až po vody alkalické o hodnotě pH 12) a teplotní odolností – modifikovaný propylen dodává trubkám a tvarovkám neměnné vlastnosti při teplotách -20°C až 90°C.

KG2000 reklama3

Díky patentovanému trojitému těsnění je navíc instalace potrubního systému jednoduchá a bezpečná. Trubky jsou vyráběny v dimenzích DN/OD 110 až DN/OD 500 a stavebních délkách 1000 mm, 3000 mm a 6000 mm. Široký sortiment tvarovek DIN EN 14758-1 je určený pro SN 10 a zároveň pro SN 16 a je vhodný i jako vysoce kvalitní ochrana pro vysokonapěťové kabely do 380kV. Produktová řada je nabízena se zárukou 25 let a je, stejně jako celý sortiment Osma, recyklovatelná a vyráběná v souladu s přírodou.

Kanalizace snadno a rychle

Nyní už není třeba složitě hledat kvalitního dodavatele kanalizačních systémů z plastu! Stačí navštívit webové stránky www.kanalizacezplastu.cz, a vyhledat sami sortiment na míru projektu.

ZDROJ: PR článek společnosti Osma

RubrikyInženýrské sítě