Partneři sekce:
  • OSMA

Pardubice se opět na dva dny stanou centrem dopravy

Pardubice se opět na dva dny stanou centrem dopravy

Pardubice se první týden v září opět promění v mekku dopravy. Uskuteční se tu třináctý ročník mezinárodního Silničního veletrhu, kterému tradičně předchází Dopravní konference. Záštitu nad dvoudenním setkáním odborníkům v oblasti dopravy a silničního hospodářství převzali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jaromír Dušek.

Na organizaci Dopravní konference a Silničního veletrhu se podílí Pardubický kraj, Správa a údržba silnic Pardubického kraje, Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Mezi panelisty konference budou také zástupci Státního fondu dopravní infrastruktury, Ředitelství silnic a dálnic ČR nebo Českých drah. „Pardubice jsou důležitou dopravní křižovatkou a ideálním místem, kde se mohou potkat odborníci, zástupci samospráv a úřadů, které odpovídají za dopravní politiku státu a její financování. Věřím, že jak konference, tak veletrh všem těmto účastníkům umožní řešit konkrétní záležitosti a projekty, které budou ku prospěchu nás všech,“ prohlásil hejtman Pardubického Martin Netolický.
 
Dopravní konference
Letošní ročník Dopravní konference se koná ve čtvrtek 4. září v Kongresovém centru AFI Palace Pardubice. Začátek programu je ve 12:00 hodin, předpokládaný konec v 17:00 hodin. Stěžejními tématy budou rozvoj a financování dopravní infrastruktury v regionu, řešení dopravního uzlu Pardubice, dopravní obslužnost v Pardubickém kraji, ale také budoucnost železniční, letecké a vodní dopravy v regionu. Hosty konference budou členové Hospodářského výboru a podvýboru pro dopravu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a delegace z Prešovského samosprávného kraje. Ti se budou účastnit také Silničního veletrhu.

Silniční veletrh
Třináctý ročník Silničního veletrhu se uskuteční v pátek 5. září v areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje v Pardubicích v době od 9:00 do 14:00 hodin. Venkovní prezentační plochy chce využít na sedmdesát vystavovatelů z oblasti silničního hospodářství, výrobci a prodejci silniční techniky a stavebních materiálů, prodejci nákladních automobilů a další technologie. Novinkou letošního roku je výstava letounu Bleriot a připomenutí si Pardubic jako kolébky české aviatiky. Právě na tomto typu letounu totiž uskutečnil v roce 1911 pardubický rodák Ing. Jan Kašpar svůj první dálkový přelet, a to z Pardubic do Prahy.

Přihlásit se můžete zde.
Více informací na www.dopravnikonference.cz a www.silnicniveletrh.cz.
ZDROJ: PR článek společnosti Máša agency, s.r.o.