Parametrická 3D fasáda firmy Schüco
Galerie(5)

Parametrická 3D fasáda firmy Schüco

Partneři sekce:

Komplexní, ohleduplný a funkční design založený na prostorových prvcích fasády, taková jsou očekávání od budoucí architektury. Za několik málo let by tak parametrický design, směřující k flexibilním fasádním systémům s řešeními šitými na míru a kompatibilitou běžných projekčních a výrobních procesů, mohl otevřít novou kapitolu architektury. Taková jsou očekávání firmy Schüco International KG, německého výrobce fasádních systémů, který na lednovém veletrhu BAU 2013 v segmentu opláštění budov představil unikátní koncept systémového řešení modulových fasád.

Doposud u tohoto typu fasád nebylo možné využít standardizované výroby, trojdimenzionální fasády navíc vyžadovaly projektování individuálně ve speciálních 3D nástrojích. Koncept parametrické fasády Schüco toto mění.

Systémové řešení s sebou přináší nejen standardizaci ve výrobě, ale i sjednocení, resp. zjednodušení a zkrácení konstrukčních procesů. Nechybějí instruktážní a kontrolní nástroje, samozřejmostí je software pro 3D navrhování vytvořený firmou Schüco.

Přednosti konceptu

  • Možnost individuálních architektonických řešení bez jakýchkoli limitů a industriální standardizace.
  • 3D opláštění budov lze realizovat s rovnými geometrickými tvary. Dílčí moduly fasády umožňují kombinaci neprůhledných i zcela transparentních částí. Jednotlivé fasádní 3D prvky umějí plnit i další funkce. Zmiňme například „hru“ se slunečními paprsky, stínění, ventilaci či zabudování fotovoltaické techniky apod. Architekt tak může do projektu svobodně zasahovat a uvedené prvky libovolně ovlivňovat a nastavovat.
  • Součástí Schüco 3D konceptu budou komplexní nástroje pro kalkulace, návrhy a projektování, které vedou k efektivnímu plánování i výrobě.
  • Při výrobě se předpokládá využití standardizovaných profilů. Fasádní elementy, které nespadají do sériové výroby, se automatizují, plánují a vyrábějí za přijatelných nákladů pomocí plánovacích nástrojů.
  • Systémovost řešení vede k optimalizaci nákladů.

Koncept parametrické 3D fasády firmy Schüco charakterizují kreativita a volnost při plánování, spolehlivost a investiční jistota. Designérům přináší svobodu při geometrickém tvarování opláštění, výrobci jistotu bezproblémového a kvalitního procesu a investorovi kontrolu nad náklady. Technologie je podpořena ve všech procesech, od projekce až po instalaci.

Více informací bude k dispozici v průběhu roku.
www.schueco.cz

–>–>