Dejte domu novou, hezčí tvář s omítkami PROFIMIX!
Galerie(8)

Dejte domu novou, hezčí tvář s omítkami PROFIMIX!

Partneři sekce:

Moderní několikavrstvý systém pro omítání doplnil spolu s dalšími materiály PROFIMIX nabídku společnosti KM Beta, největšího českého výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového a páleného zdiva a keramických stropních systémů.

Úprava podkladu

Podklad pod omítku musí být čistý, pevný a soudržný, nesmí být zmrzlý. Při omítání extrémně savých podkladů a při teplém počasí je třeba podklad namočit. Před nanášením omítky se vyrovnají nerovnosti, aby nebyla překročena maximální tloušťka nanášené vrstvy omítky. Ve vnějším prostředí musí být pálené zdivo opatřeno cementovým postřikem OM 201, který se nechá minimálně 2 až 3 dny zrát. Vápenopískové, pórobetonové a betonové zdivo je nutné v případě použití lepicí a stěrkovací hmoty s perlinkou nejprve důkladně napenetrovat. Při použití jednovrstvé omítky je na vyrovnání nasákavosti podkladu určen tzv. podkladní spojovací můstek.

Omítání páleného zdiva

Teplota okolí i podkladu pro použití čerstvé omítkové malty musí být vyšší než +5 °C. Na podklad upravený cementovým postřikem PROFIMIX OM 201 se nanáší vrstva jádrové omítky. Pro ruční omítání lze využít PROFIMIX jádrové omítky vápenocementové (označ. OM 203, OM 203 h – hrubá, OM 203 j – jemná) – viz schéma omítání páleného zdiva, varianta B.


   

Pro ruční i strojní omítání lze použít tepelněizolační omítku TO 502 (hodnota tepelné vodivosti λ = 0,20 W/(m . K)), kterou je vhodné kombinovat s tepelněizolační zdicí maltou TM 501 (λ = 0,21 W/(m . K)) nebo lehčenou jádrovou omítku OM 208 v kombinaci s lehčenou zdicí maltou ZM 905 s hodnotou tepelné vodivosti λ = 0,34 W/(m . K) – viz schéma omítání páleného zdiva, varianta C.

Tyto omítky jsou určeny zejména pro lehčené nebo tepelněizolační tvárnice typu THERM (u jednovrstvých konstrukcí). Mají zlepšené tepelněizolační vlastnosti a zvyšují celkový tepelný odpor konstrukce. Tyto omítky je nutné pod finální vrstvou omítky zpevnit lepicí a stěrkovací hmotou (LM 710 nebo LM 711).

Při omítání klasickým způsobem je standardní tloušťka venkovních omítek 20 mm (minimálně 15 mm). Alternativou spojení jádrové a štukové omítky je použití jednovrstvé omítky (PROFIMIX JM 303) – viz schéma omítání páleného zdiva, varianta A. Jednovrstvá omítka se provádí zpravidla v tloušťce 5 až 10 mm.

Finální štuková vrstva

Před nanesením finální omítkové vrstvy (štuku), která povrch vyhladí, je nutno dodržet jednodenní technologickou přestávku na každý milimetr provedené jádrové omítky, minimálně však 14 dní. Venkovní omítky PROFIMIX skvěle odolávají změnám teplot a povětrnostním vlivům (PROFIMIX Vnější štuková omítka vápenocementová – JM 302 a JM 302 j).

Vnější omítky na pórobetonu

Na povrch pórobetonových tvárnic upravený Podkladním můstkem PROFIMIX nanášíme jednovrstvou omítku (JM 303) – viz schéma omítání pórobetonu, varianta A.

Dalším řešením je na napenetrovaný podklad použít lepidlo (PROFIMIX LM 711 – Lepidlo univerzál) a perlinku (Vertex R131). Finální vrstvu pak tvoří vnější štukové omítky JM 302 nebo JM 302 j, případně jednovrstvá omítka JM 303. Tuto variantu znázorňuje schéma omítání pórobetonu, varianta B.

KM Beta na sortiment značky PROFIMIX nyní poskytuje výhodné zaváděcí ceny. V rámci akce 100% garance slevy ušetříte dokonce 50 %. Podmínkou je současná objednávka vápenopískového zdiva (sleva 20 %) a betonové střešní krytiny (sleva 30 %).

Kromě materiálů na úpravu podkladu a omítek najdete pod značkou PROFIMIX také cementové potěry, zdicí malty a lepicí a stěrkovací hmoty.

Přehled všech výrobků je uveden na www.kmb-profimix.cz, případně volejte infolinku 800 150 200.

–>–>