Galerie(9)

Drážkovaná krytina PREFALZ: Ideální řešení pro rekonstrukce

Drážkovaná krytina hrála hlavní roli při úspěšné rekonstrukci řadového domu z šedesátých let v Mnichově. Architektonickou výzvu pomohl splnit střešní a fasádní systém PREFALZ.

Realitní developeři URBANWERK a designové studio CBA v čele se zkušeným architektem Clemensem Bachmannem využili k citlivé přestavbě starého řadového domu hliníkovou krytinu PREFALZ. Cílem měla být architektonická proměna, avšak s přihlédnutím k charakteru stavby. Tedy přestavba místo novostavby, čehož bylo dosaženo za pomoci unikátního designového prvku z produktové nabídky společnosti PREFA Aluminiumprodukte.

Zdroj: PREFA Aluminiumprodukte

Hliníkový střešní systém v hlavní roli

Loftové provedení domu, francouzská okna a rozšíření obytné plochy až o 120 metrů čtverečních. Nově definované prostory si žádaly zachování historického a futuristického vzhledu. O splynutí s moderním okolím se postaral svitkový hliníkový plech. Tři nově vytvořené byty se ukryly nejenom za unikátní střechu, ale také fasádu z tohoto moderního materiálu.

Řadový dům z šedesátých let se dočkal dvou tváří, na nichž se mimochodem podílela i společnost SF Dachsysteme a investiční dozor v podání firmy UrbanAchitektur. Vnější část směrem do ulice je tvořena v uzavřeném stylu, naopak strana do zahrady je vzdušná, otevřená a prosvětlená. Právě fasádní systém PREFALZ přispěl k určité vzhledové rafinovanosti a povznesl celou stavbu o úroveň výše.

Zdroj: PREFA Aluminiumprodukte

Precizní materiálový koncept má zelenou

Mnohostranná zpracovatelnost a poddajnost, tak zní základní charakteristika střešního systému PREFALZ využitelného také na fasádách. Nehořlavý a ekologický materiál dostupný v mnoha barevných odstínech byl pro nápaditou rekonstrukci řadového domu jasnou volbou. Ostatně dlouhá životnost a čtyřicetiletá záruka jsou toho jasným důkazem.

Právě s pomocí svitkového plechu PREFALZ se podařilo zdůraznit linie objektu, navodit dojem přesahu hřebene střechy a zakrýt svodové roury na střeše. Preciznost a propracovanost tohoto produktu dokazuje i bezešvé spojení okenních rámů a ostění. Zkrátka dokonalost každým coulem, která přinesla řadovému mnichovskému domu zcela osobitou a unikátní tvář.

Zdroj: PREFA Aluminiumprodukte

Spojení kvalitního materiálu a řemeslného umu

Každý z výše uvedených subjektů přispěl svým umem a zkušenostmi k výslednému dílu. Nápaditost, designová neomezenost a praktické uspořádání vnitřních prostor. Tohle všechno tvoří ohromující celek s výraznou hliníkovou fasádou PREFA v odstínu stříbrná metalíza. Dodání střešního systému PREFALZ však bylo jen polovinou úspěchu. Tu druhou sehrála precizní řemeslná práce. Konkrétně klempířské řemeslo, protože řadový objekt si žádal důkladnou a náročnou pokládku.

Úspěch se dostavil a dominantou této ohromující rekonstrukce se stal právě střešní a fasádní systém společnosti PREFA. Dům je na první pohled jiný a vyjímá se mezi ostatními stavbami, takže účel modernizace a úpravy tohoto letitého objektu byl splněn na sto procent.

Zdroj: PREFA Aluminiumprodukte

O projektu:

Země: Německo
Objekt, místo: řadový dům, Mnichov
Typ stavby: rekonstrukce a přístavba
Architekti: CBA
Realizace: SF Dachsysteme
Typ střechy: PREFALZ
Barva střechy: stříbrná metalíza
Typ fasády: PREFALZ
Barva fasády: stříbrná metalíza
FOTOGRAFIE: Croce & WIR

Web: cz.prefa.com

ZDROJ: PR článek společnosti PREFA Aluminiumprodukte