asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

DRNH staví domy jako terénní vlny

23.08.2013
Dvacet jedna nových vil má vzniknout v rámci rezidenčního projektu Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách. Do přímého sousedství golfového hřiště a hotelu Grund Resort Golf&Ski je navrhl architect Antonín Novák ze studia DRNH. S maximálním respektem k okolní krkonošské krajině mají vzniknout vily částečně zapuštěné do terénu a se zelenými střechami.

Rezidenční projekt Hrádeček má vzniknout s respektem ke krajinnému rámci místa. Domy jsou navrženy tak, aby se staly nenásilně součástí okolní krajiny. Všechny vily mají západní až severozápadní orientaci bohatě prosklených obytných místností propojených se zahradou a s výhledem na okolní panorama hor. „Citlivému řešení kompozice v krajině rovněž odpovídá stavebně technické řešení domů, které maximálně využívá přírodní materiály. Zelená střecha má i funkci tepelně izolační a akumulační, počítáno je rovněž s využitím dešťové vody pro zálivku a s nízkoenergetickým standardem vytápění,“ popisuje investor projektu Jiří Grund.

„Hladká linka svahu nerušeně pokračuje v linii střech řadových domů porostlých travou. Hranice mezi stavbou a krajinou se smazává. Uspořádání řadových domů je definováno vrstevnicemi terénu, ke kterým se přimyká a tvoří tak plynulou křivku splývající s okolní krajinou. Zkrátka respektující místo extravagantní, úsporné místo plýtvající, harmonické místo šokující,“ přibližuje filozofii projektu architekt Antonín Novák ze studia DRNH. Projekt počítá s 15 vilami „A100“, se zastavěnou plochou 100 m², garáží 28 m² a terasou 21 m² a se šesti vilami „B200“ se zastavěnou plochou 200 m², garáží 32 m² a terasou 60 m².-vb-

zdroj: hradecek.cz

vizualizace: DRNH

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Radim Koutňák
Připadá mi to jako architektura pro architekturu a ne pro bydlení. Když chci bydlet v domku, nechci aby mi každý kolemprojíždějící čuměl do obýváku, chci taky nějakou zahrádku, posezení s grilem nebo ohništěm, atd. Samozřejmě někde za domem, ne na ulici. No, pro mě by to nebylo. Ale někomu se to snad líbit bude.
Odpovědět | 26.08.2013, 01:16
Jiří Kalvach
Skvělý nápad, tak by to mělo být všude, v podhůří i na horách. Ale nic nového to ovšem není, jen výborně umístěno a hlavně, aby pan Jiří Grund, místní podnikatelský guru s nápady (toto není jeho první) našel kupce. Držím mu palce a všem jeho následovníkům. Ona ta oblast Mladých Buků není nic moc a takto z ní bude hezké místo i pro toulky Podkrkonoším.
Odpovědět | 25.08.2013, 12:45

Další z Jaga Media