Největší aukce nemovitostí ve 20leté historii

Největší aukce nemovitostí ve 20leté historii

V Praze se ve středu 16. 12. 2009 uskutečnila aukce nových bytů a rodinných domů, ve které největší počet zájemců ve 20leté historii aukcí a dražeb soupeřil o 39 nemovitostí z 10 developerských projektů. Uspořádala ji aukční a realitní agentura GAVLAS a realitní kancelář Professionals. Kupce si v prostorách Autoklubu, kde se aukce konala, našlo 38 nových bytů a rodinných domů.

„Průběh aukce předčil veškerá očekávání. Aukce se aktivně účastnilo 131 potenciálních kupců, kteří složili aukční jistinu, a samotná licitace trvala 6 hodin. Počtem účastníků to byla naprosto největší aukce, která se kdy za 20letou historii aukcí a dražeb v Česku uskutečnila. O většinu nemovitostí soupeřilo až 6 zájemců a výsledné ceny se v některých případech vyšplhaly až o 100 % nad vyvolávací ceny.

Zájem účastníků ukázal momentální reálné tržní ceny nabízených nemovitostí, které jsou lidé ochotni za nové byty platit,“ říká Ivo Gavlas, majitel aukční agentury GAVLAS. Nemovitosti si v období před aukcí přišlo prohlédnout přes 250 potenciálních majitelů a za dobu měsíční reklamní kampaně webovou stránku zhlédlo téměř 14 tisíc návštěvníků. „Potvrdilo se, že aukce nemovitostí je nástroj, který má v České republice budoucnost. Pozitivní výsledek je dokladem toho, že lidé už zase chtějí kupovat nové byty a domy. Svědčí rovněž o tom, že trh s nemovitostmi se probouzí, roste zájem a poptávka se pomalu dává do pohybu,“ doplňuje Tomáš Duda, ředitel realitní kanceláře Professionals.

V nabídce aukce bylo 39 nemovitostí z 10 projektů developerských firem, např. od společnosti Finep, Geosan či GeoPonte. Šlo o nové byty a rodinné domy, většinou těsně před dokončením, a lidé mohli usilovat o byty různých cenových kategorií a velikostí. Developerské projekty se nacházejí v Praze a jejím blízkém okolí. Zájemci měli možnost v období před samotnou aukcí nemovitosti navštívit a důkladně si je prohlédnout. „Nové vlastníky si našla většina rodinných vil z naší nabídky, což je pro nás dobrý výsledek. Potvrzuje se, že lidé se o koupi nového bydlení začínají zajímat, ať už pro soukromé či investiční účely,“ dodává člen představenstva společnosti Finep Pavel Rejchrt.

Zdroj: Crest Communications, a. s.