Jak zvýšit prodejní cenu domu

Při prodeji domu je hlavní prioritou prodat dům za co nejlepší cenu. Neměli byste dům prodat pod cenou ani stanovit příliš vysokou cenu, při které je nemovitost neprodejná. Pokud nevíte, jak zvýšit cenu domu, inspirujte se jednoduchými a rychlými nápady.

Dobrý inzerát

Pokud jste už někdy něco kupovali na inzerát, určitě sami víte, že čím víc informací se z něj dozvíte, tím lépe. A to stejné dodržte i při prodeji domu. Napište do inzerátu vše, co by mohlo vzbudit zájem o vaši nemovitost. Pokud si nevíte rady, obraťte se na realitní kancelář, která vám pomůže vytvořit inzerát o prodeji domu a navíc může nabídnout i jeho inzerování na realitních serverech.

Pomoc realitní kanceláře

Nebojte se zjednodušit si prodej domu tím, že většinu povinností svěříte odborníkům. Když si spočítáte, kolik času a energie ušetříte, tak se to rozhodně vyplatí a s kvalitní realitní kanceláří pro vás bude prodej domu rychlým a bezproblémovým krokem. Myslete také na to, že mezi kupujícím a prodávajícím je potřeba vytvořit určitou důvěru a tak nikdy nezatajujte skutečnosti, které by stejně kupující viděl a zjistil při osobní prohlídce.

Opravy na domě

Pokud chcete zvýšit cenu prodávané nemovitosti, tak se nebojte investovat do ní a ty nejdůležitější věci opravit. Můžete například jen doplnit tašky na střeše, nově natřít okapy nebo vymalovat dům, popřípadě byt. Uvidíte, že i malé změny budou vidět a že na kupující mnohem lépe zapůsobí nemovitost, o kterou se někdo stará a vidět, že je možné ji jednoduše a rychle zrekonstruovat.

Vzhled prodává

Nenechte se mýlit a věřte, že stejně jako si uděláme do 5 vteřin obrázek o daném člověku, zda je nám sympatický, to stejné platí i u věcí, stejně tak u nemovitostí. Pokud máte v plánu prodat dům rychle a za co nejvyšší prodejní cenu, tak se snažte, aby byl při prohlídkách i na fotografiích vždy uklizený, vypadal upraveně a působil příjemným a útulným vzhledem. Tomu pomůžete například polštáři, přehozem, květinami nebo třeba focením při slunečním světle.

Technický stav domu

Možná si myslíte, že technický stav ani energetická náročnost nemají vliv na prodej domu. Opak je však pravdou. Mnozí kupující se zajímají, zda je dům zateplený, jaké jsou roční náklady na jeho provoz a jaký je jeho skutečný technický stav. Pokud je dům po rekonstrukci, nebojte se tuto skutečnost zmínit a stejně tak připomeňte, zda má dům klimatizaci, popřípadě vlastní solární panely a jiné.

ZDROJ: PR článek společnosti Edox reality, s.r.o.