Hörmann úspěšně završil dodávky dveří pro Eden

Poslední dubnové dny probíhaly na stadionu SK Slavia Praha v Edenu ve znamení dokončování posledních stavebních prací. Souběžně s nimi vrcholila i montáž a finální úpravy dveří Hörmann, jež uzavírají zejména požární úseky a únikové cesty v celém areálu.

Díky vysoké odolnosti a tvarové stálosti byly zvoleny především robustní ocelové dveře typu HCZ30 a HCZ60, které v závislosti na konkrétním typu brání šíření požáru po dobu 30 nebo 60 minut. V suterénu hotelové části stadionu byly z důvodu zvýšené požární bezpečnosti namontovány dvoukřídlé ocelové dveře T90 s devadesátiminutovou odolností proti ohni. Jako uzávěry technických místností slouží masivní ocelové dveře D45, jež se vyznačují vysokou stabilitou a odolností proti klimatickým a povětrnostním vlivům.

K speciálním požadavkům investora patřilo například dodržení jednotného vzhledu dveří, tak aby v konečném výsledku ladily s pohledovým zdivem z tvarovek Liapor. Toho bylo docíleno hladkým povrchovým nástřikem v šedé barvě. Kromě požadavků na vzhled se kladly vysoké nároky také na jednoduchost údržby a odolnost proti zvýšenému namáhání.

Veškeré použité typy dveří byly vybaveny samozavíračem pro automatické uzavírání jednotlivých požárních úseků. Z důvodů maximální bezpečnosti jsou navíc protipožární dveře Hörmann dodávány výhradně v kombinaci se zárubní. Investor tak má jistotu, že celý dveřní prvek je certifikován a splňuje náročné bezpečnostní předpisy.

Spolupráce na výstavbě stadionu v Edenu představuje pro společnost Hörmann jednu z největších zakázek na dodávky dveří za loňský rok. Kontrakt se vztahoval na dodání téměř 800 kusů dveří určených jak pro výstavbu stadionu, tak i pro hotelovou část.

Slavnostní otevření multifunkčního areálu SK Slavia Praha v Edenu se uskutečnilo 7. května 2008. Návštěvníci tohoto nejmodernějšího fotbalového stadionu v České republice zde naleznou i hotel, restaurace, kavárny, obchodní a kancelářské plochy nebo podzemní i nadzemní garáže.

Zdroj: Omnimedia