DRNH staví domy jako terénní vlny
Galerie(12)

DRNH staví domy jako terénní vlny

Dvacet jedna nových vil má vzniknout v rámci rezidenčního projektu Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách. Do přímého sousedství golfového hřiště a hotelu Grund Resort Golf&Ski je navrhl architect Antonín Novák ze studia DRNH. S maximálním respektem k okolní krkonošské krajině mají vzniknout vily částečně zapuštěné do terénu a se zelenými střechami.

Rezidenční projekt Hrádeček má vzniknout s respektem ke krajinnému rámci místa. Domy jsou navrženy tak, aby se staly nenásilně součástí okolní krajiny. Všechny vily mají západní až severozápadní orientaci bohatě prosklených obytných místností propojených se zahradou a s výhledem na okolní panorama hor. „Citlivému řešení kompozice v krajině rovněž odpovídá stavebně technické řešení domů, které maximálně využívá přírodní materiály. Zelená střecha má i funkci tepelně izolační a akumulační, počítáno je rovněž s využitím dešťové vody pro zálivku a s nízkoenergetickým standardem vytápění,“ popisuje investor projektu Jiří Grund.

„Hladká linka svahu nerušeně pokračuje v linii střech řadových domů porostlých travou. Hranice mezi stavbou a krajinou se smazává. Uspořádání řadových domů je definováno vrstevnicemi terénu, ke kterým se přimyká a tvoří tak plynulou křivku splývající s okolní krajinou. Zkrátka respektující místo extravagantní, úsporné místo plýtvající, harmonické místo šokující,“ přibližuje filozofii projektu architekt Antonín Novák ze studia DRNH. Projekt počítá s 15 vilami „A100“, se zastavěnou plochou 100 m², garáží 28 m² a terasou 21 m² a se šesti vilami „B200“ se zastavěnou plochou 200 m², garáží 32 m² a terasou 60 m².

-vb-

zdroj: hradecek.cz

vizualizace: DRNH