Historický nádech a dostatek zeleně. Na okraji Prahy vyrostou byty i nová radnice

Na severovýchodě Prahy vyroste do budoucna projekt Veni Vidi Vinoř. V areálu o rozloze 30 000 m² plánuje developer vystavět 134 jednotek. Projekt se prezentuje svým historickým nádechem, jelikož se nachází v blízkosti vinořského zámku v někdejším zámeckém dvoře a zároveň svou snahou zachovat dvě budovy z 18. století.

Cílem není podle developera místo kompletně zastavět, ale vybudovat oázu klidu pro budoucí obyvatele. „V místě bychom mohli postavit dvakrát tolik bytů, vzhledem k lokalitě jsme se jich ale rozhodli vystavět pouze polovinu a zachovat tak komfort a velkorysost pozemku a okolní přírody. Nechceme stavět další sídliště, ale budovat byty, ve kterých bychom sami rádi bydleli. Pro své projekty se vždy snažíme hledat atraktivní lokality s dostupností metropole,” uvádí Oded Ber, CEO společnosti Neocity.

Veni Vidi Vinoř
Veni Vidi Vinoř
Veni Vidi Vinoř
Veni Vidi Vinoř
Veni Vidi Vinoř

V někdejším zámeckém dvoře o rozloze 30 000 m², v blízkosti vinořského zámku, letos vyroste celkově 134 bytových jednotek. Projekt bere v potaz i historické jádro lokality. Budovy tak budou mít maximálně čtyři podlaží, aby byly v souladu s dalšími stavbami ve Vinoři. Areál Kovárny je potom v plánu přetvořit na novou radnici městské části Praha-Vinoř a nabídnout tak jeho obyvatelům služby přímo v místě jejich bydliště.

Především pro rodiny

Společnost Neocity již spustila předprodej bytů. V nabídce převažují velikosti bytů od 3+kk do 6+kk vhodné pro kupující, kteří chtějí dostatek prostoru a komfortu k životu. „Byty z projektu Veni Vidi Vinoř jsou vhodné pro rodiny s dětmi, které touží po prostoru a zeleni v parcích či zájemce, kteří chtějí být metropoli blízko, zároveň však v uctivé vzdálenosti. Chceme, aby zde lidé bydleli dlouhodobě, a tak pro ně plánujeme vytvořit oázu klidu a bezpečí,” uvádí Oded Ber za Neocity.

Veni Vidi Vinoř
Veni Vidi Vinoř | Zdroj: Neocity